گزارش «چشم‌انداز اقتصاد جهان در سال 2015» منتشر شد

شنبه 9 اسفند 1393   سرویس

گزارش «چشم‌انداز اقتصاد جهان در سال 2015» که توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشرشده است با همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام در پژوهشگاه شاخص پژوه به فارسی ترجمه و به‌صورت کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، رصدخانه علم و فناوری پژوهشگاه شاخص پژوه ترجمه گزارش "چشم‌اندازی بر دستورهای کاری پیش روی اقتصاد جهان" را با همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر کرد که این گزارش مهم‌ترین موضوعاتی را که بیشترین تأثیر بر اقتصاد دنیا طی 12تا 18 ماه آینده را خواهد داشت موردبررسی قرار داده است.

 

بر اساس گزارش آژانس مجمع جهانی (2015) که زیر نظر 1767 رهبر از دانشگاه‌ها، بازار کسب‌وکار، بخش‌های دولتی و خصوصی منتشرشده است ، ده روند جهانی که به‌نوعی چالش و نگرانی برای رهبران و سیاست‌گذاران جهانی در سال 2015 به شمار می‌رود، ارائه‌شده است .

 

این موارد به ترتیب شامل عمیق شدن نابرابری در حقوق دریافتی، تداوم رشد بیکاری ، خلأ رهبریت در دنیا،  بالا گرفتن رقابت بر سر استراتژی ژئوپلیتیک، ضعیف شدن جلوه‌های مردم‌سالاری، بالا رفتن آلودگی در کشورهای درحال‌توسعه،  افزایش حوادث آب و هوایی، تشدید یافتن استقلال‌طلبی، تأکید بر مسئله آب  و توجه بیشتر به بهبود وضعیت اقتصادی است.

  این ده روند که مهم‌ترین روندهای قابل وقوع طی 12 تا 15 ماه آتی است ، به‌طور کامل معرفی و راه‌حل عبور از این چالش‌ها نیز پیشنهادشده است

 

شنبه 9 اسفند 1393
خبرگزاری فارسنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد