تقویت طلا با اظهارات یلنژانت یلن

چهار شنبه 6 اسفند 1393   سرویس

رئیس فدرال رزرو در نطق خود از انعطاف بیشتر فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره خبر داد.

قیمت طلا پس از آنکه در روز های اخیر به پایین ترین سطح خود در 7 هفته گذشته رسیده بود بار دیگر به کانال قیمتی 1200 دلار بازگشت.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سایت بیزینس لاین، قیمت طلا پس از آنکه در روز های اخیر به پایین ترین سطح خود در 7 هفته گذشته رسیده بود بار دیگر به کانال قیمتی 1200 دلار بازگشت. این افزایش قیمت پس از آن رخ داد که ژانت یلن رئیس فدرال رزرو در نطق خود از انعطاف بیشتر فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره خبر داد.

 

ارزش دلار پس از نطق یلن کمی کاهش یافت. همچنین قیمت طلا در بازار آمریکا 1 درصد و نقره نیز بیش از 3 درصد افزایش داشت. با اتمام تعطیلات سال نوی چینی و بازگشت خریدارن چینی به بازار طلا قیمت‌ها در بازار شانگ‌های نیز کمی رشد داشت.

 

به‌رغم آنکه انتظار‌ها برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو افزایش پیدا کرده بود یلن در سخنرانی روز سه شنبه خود در جمع سناتور‌ها گفت این نهاد پولی قصد ندارد حداقل تا دو نشست آتی نسبت به تغییر سیاست پولی تصمیم‌گیری کند.

 

اما یلن در سخنرانی خود خاطرنشان کرد، هیچ کسی به ادامه وضعیت فعلی اعتقادی ندارد او با اعلام این نکته مشخص کرد که سیاست پولی آمریکا در نهایت تغییر خواهد کرد که در بلندمدت برای بازار طلا مفید نخواهد بود.

 

موزیو بانک در یادداشتی اعلام کرد است، اگر چه فدرال رزرو تاکنون از افزایش نرخ بهره دوری کرده است اما در نهایت مجبور می‌شود نرخ بهره را در ماه ژوئن و یا سپتامبر تغییر دهد.

 

امروز قیمت طلا برای تحویل فوری در بازار‌های جهانی با 0.76 درصد افزایش به سطح 1209 دلار و 69 سنت در هر اونس رسید. قیمت طلا روز دوشنبه به سطح 1191 دلار رسید که پایین‌ترین مقدار از 5 ژانویه سال جاری میلادی بوده است.

 

 

چهار شنبه 6 اسفند 1393
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد