نفت ارزانتر میشود

سه شنبه 5 اسفند 1393   سرویس

عرضه بیش از حد نفت خام به علت کاهش خروجی پالایشگاه ها باعث کاهش قیمت نفت شد تحلیلگران معتقدند این روند کاهش همچنان ادامه خواهد داشت.

کاهش قیمت نفت در روز دو شنبه با توجه به نگرانی های ناشی از عرضه بیش از حد در آمریکای شمالی با قیمت 60 دلار برای هر بشکه نفت برنت و معلق ماندن قیمت نفت آمریکا در قیمت50.70 دلار برای هر بشکه ، همراه بود .

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از رویترز ، پس از افزایش اولیه قیمت نفت در روز دوشنبه در راستای بازار های جهانی که به علت باقی ماندن یونان در اتحادیه اروپا اتفاق افتاد ، همانطور که تحلیل گران گفته بودند کاهش قیمت به علت عرضه بیش از حد در آمریکا دو باره آغاز شد.

 

در ساعت 7:45 GMT شاخص نفت خام آمریکا 9 سنت کاهش یافت و به قیمت 50.72 دلار در هر بشکه و قیمت هر بشکه نفت برنت با کاهش 5 سنتی به 60.17 دلار در هر بشکه رسید.

 

بانک های زیادی گفتند که انتظار این کاهش را در روز دوشنبه داشتند. بانک ANZ اشاره کرد که ما انتظار داریم قیمت به کمتر از 50 دلار در هر بشکه تاقیمت 43 دلار در هر بشکه برای 2 الی 3 ماه آینده برسد. بانک بارکلیز خاطر نشان شد که بازار در آینده نزدیک دوباره ضعیف خواهد شد .

 

نوسانات قیمت نفت از ژوئن سال 2014با واکنش خریداران و فروشندگان به افزایش تقاضا ، آغاز شد. اما در اواسط ژانویه قیمت ها افزایش یافت طوری که قیمت هر بشکه نفت برنت با افزایش 20 دلاری به 63 دلار در هر بشکه درهفته گذشته را شاهد بودیم درحالی که تاجران نسبت به کاهش سکوهای نفتی واکنش نشان دادند.

 

سرعت کاهش سکوهای نفتی آمریکا از ابتدای سال کم شد در حالی که تولید کنندگان نسبت به سقوط قیمت نفت واکنش نشان دادند. اما گلدمن ساکس گفت:که این کاهش سرعت ازقبل بوده است و انتظار می رود تولید نفت آمریکادر سه ماه اول سال 2015 نسبت به سال گذشته 440 هزار بشکه در روز با توجه به تعداد سکوهای استخراج افزایش یابد.

 

تحلیلگران اشاره کردند طلسم سرما در آمریکا نه تنها بر خروجی پالایشگاه ها بلکه برکاهش قیمت نفت نیز تاثیر دارد. فیلیپ فیوچر اشاره کرد تا وقتی که نفت خام پالایش شده کمتر از حد معمول باشد شاهد افزایش مقدار نفت خام در بازار خواهیم بود و این عامل اصلی کاهش قیمت نفت است.

 

سه شنبه 5 اسفند 1393
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد