وصول سه قسط از توافق ژنو-خروج چمدانی ارز به دلیل تنظیم بازار

دو شنبه 4 اسفند 1393   سرویس

رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست هم اندیشی عصر دوشنبه فعالان بازار سرمایه با مسئولان ارشد کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص خروج ارز حاصل از توافق ژنو به صورت چمدانی از کشور، گفت: بانک مرکزی در رابطه با بازار طبیعتا وظایفی دارد که در حال انجام آن است. 

 

ولی الله سیف در این نشست تاکید کرد: بانک مرکزی وظایف خود را در خصوص کنترل بازار ارز انجام می دهد.

 

به گفته وی در هر قسط 490 میلیون دلار به حساب بانک مرکزی واریز شده است.

 

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به پرسشی در خصوص پرونده 6500 میلیارد تومانی بدون وثیقه، گفت: این یکی از بدهکاران معوقه نظام بانکی است که در مرجع قضایی مطرح شده و پرونده آن در شرف رسیدگی قرار دارد و هماهنگی بسیار مناسبی در این خصوص انجام شده و با تفاهم مناسبی که بین مسئولان بانک مرکزی و قوه قضاییه وجود دارد مطالبات معوق در شرف وصول قرار دارد.

 

وی ادامه داد: از رئیس قوه قضاییه درخواست کرده ام دستوراتی در خصوص ساماندهی این قضیه انجام دهد و شعب تخصصی را در رابطه با نظام بانکی ایجاد شود که این پیشنهاد مورد استقبال رئیس قوه قضاییه قرار گرفت.

 

وی افزود: دادستان تهران نیز این امر را جز اولویت ها قرار داده و برخی از اطلاعاتی را که مربوط به تک تک این پرونده ها بوده دارای نقص هایی بوده که به بانک ها تکلیف شده که این نقص ها را برطرف کنند البته این نقص ها بیشتر مربوط به ادرس شعب دادگاهی بود که این پرونده ها در آن مطرح هستند.

 

وی با اشاره به جلسه دادستان تهران با مدیران عامل بانک ها، گفت: دادستان با این مدیران ارتباط مستقیم داشته و پرونده ها بدون توجه به اینکه مربوط به کی هستند، بررسی خواهند شد.

 

سیف با تاکید بر اینکه مشکلی برای تامین اسکناس شب عید نداریم، گفت: جلسه ای در روز گذشته تشکیل شده که براساس آن اسکناس کافی در اختیار مردم در شب عید قرار خواهد گرفت.

 

<span "="">رئیس کل بانک مرکزی گفت: حجم این اسکناس ها از سال گذشته به طور حتم بیشتر است

دو شنبه 4 اسفند 1393
ایرنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد