اونس جهانی در کمترین رقم 6 هفته اخیر

چهار شنبه 29 بهمن 1393   سرویس

 

هر اونس طلا با 3.79 دلار کاهش 1206.10 دلار فروخته شد. قیمت فلز زرد روز گذشته تا 1203 دلار نیز کاهش یافت که کمترین رقم از ششم ژانویه تاکنون به شمار می‌رود.

قیمت طلا در معاملات امروز با بهبود ارزش شاخص بازارهای اوراق قرضه و همچنین در غیاب چین به عنوان یکی از خریداران بزرگ طلا در جهان 3.79 دلار کاهش یافت و 1206.10 دلار در هر اونس معامله شد.

 

به نقل از رویترز، با بهبود ارزش شاخص بازارهای اوراق قرضه به دنبال بروز امید در مورد آینده یونان و سرنوشت بدهی‌های آن و همچنین در غیاب چین به عنوان خریدار بزرگ طلا، این فلز گران‌بها در معاملات امروز در نزدیکی کمترین قیمت در 6 هفته گذشته در حال معامله است.

 

هر اونس طلا با 3.79 دلار کاهش 1206.10 دلار فروخته شد. قیمت فلز زرد روز گذشته تا 1203 دلار نیز کاهش یافت که کمترین رقم از ششم ژانویه تاکنون به شمار می‌رود.

 

بازار چین، دومین مصرف‌کننده بزرگ طلا در جهان به علت آغاز تعطیلات سال نوی چینی به مدت یک هفته تعطیل است.

 

جیمز استیل تحلیلگر بانک اچ‌اس‌بی‌سی در این‌باره گفت، با توجه به بسته بودن شانگهای گلد اکسچنج، ممکن است طلا نسبت به فشارهای فروش بیشتر آسیب‌پذیر باشد و و تا سطح روانی 1200 دلار کاهش یابد.

 

وی افزود، به نظر می‌رسد، 3 عامل بر طلا تاثیر کاهشی داشته باشند: غیاب موقتی چین از بازار، احتمال افزایش نرخ بهره بانکی از سوی فدرال رزرو و تضعیف فنی.

 

تجار در انتظار انتشار نتایج نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در ساعات پایانی امروز هستند تا سرنخ‌هایی در مورد افزایش نرخ بهره بانکی این کشور بیابند.

 

قیمت طلا اخیرا به علت بی ثباتی در مورد آینده یونان و منطقه یورو تقویت شده بود اما بروز امیدهایی مبنی بر مصالحه میان آتن و طلبکاران بین‌المللی در این هفته، سرمایه گذاران از انجام مبادلات طلا باز داشته است.

 

 

چهار شنبه 29 بهمن 1393
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد