تائید برداشت 4.1 میلیارد دلاری توسط سازمان حسابرسی

شنبه 18 بهمن 1393   سرویس

برداشت 1.2 میلیارد دلاری تا پایان سال برمی‌گردد؛

 

رئیس سازمان حسابرسی، جزئیات برداشت‌های دولت از صندوق توسعه ملی را اعلام کرد و گفت: برداشت 4.1 میلیارد دلاری به استناد مجوز ستاد تدابیر ویژه بود که مورد سئوال بود.

اکبر سهیلی پور در گفتگو با مهر در مورد برداشت‌های دولت از صندوق توسعه ملی براساس محاسبات سازمان حسابرسی، گفت: براساس بررسی‌های سازمان حسابرسی در تاریخ 26 / 12 / 92 دستور برداشت 4.1 میلیارد دلار از حساب صندوق توسعه ملی برای دولت صادر شده و دو روز پس از آن هم دستور برگشت آن صادر شد.

 

رئیس سازمان حسابرسی با تاکید بر اینکه در این زمینه موضوع دیگری مشاهده نشده است، افزود: اگر از منابع بانک مرکزی مبلغی به دولت داده شده است، اطلاعی در این مورد نداریم و در این زمینه بانک مرکزی یا خزانه باید پاسخگو باشد.

 

وی در مورد مبالغ دیگر از جمله 1.2 میلیارد دلار برداشتی دولت از صندوق توسعه ملی عنوان کرد: مجلس به دولت اجازه داده است که این مبلغ تا پایان سال به صندوق برگشت داده شود، بنابراین فعلا دولت برای برگشت این مبالغ زمان دارد و نمی توان نسبت به عدم بازگشت آن در حال حاضر ایراد گرفت.

 

سهیلی پور با ذکر این مطلب که سازمان حسابرسی در مورد وضعیت حساب‌های صندوق توسعه ملی، اطلاعات کلی دارد، عنوان کرد: تنها بحثی که مورد توجه بو،د اختلاف نظر بر سر اجازه برداشت از صندوق بود، بدین معنی که آیا ستاد تدابیر ویژه می‌تواند مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی را صادر کند یا خیر؟

 

وی افزود: دولت به استناد مجوز ستاد تدابیر ویژه از صندوق توسعه ملی برداشت انجام داده بود، اما مطرح شد که این مجوز غیرقانونی است و باید بازگردانده شود و بنابراین مبلغ 4.1 میلیارد دلار ظرف دو روز به صندوق برگشت داده شود و اصلاح شد.    

شنبه 18 بهمن 1393
خبرگزاری مهرنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد