دولت حذف یارانه نقدی پردرآمدها را آغاز کرد

سه شنبه 28 بهمن 1393   سرویس

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از آغاز حذف یارانه نقدی دهک‌های پردرآمد خبر داد و گفت: این کار از ایرانیان خارج از کشور آغاز شده است.

محمد باقر نوبخت در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم بررسی ها را برای حذف یارانه نقدی دهک پردرآمد داخلی آغاز کرده است، افزود: منابع حاصل از این بخش صرف حمایت از بخش های تولید و توسعه سلامت می شود.

 

سخنگوی دولت افزود: امسال ۴۸۰۰ میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه ها به بخش سلامت  اختصاص یافته است و در سال آینده علاوه بر آن ۱۳۰۰ میلیارد تومان به عنوان مابه التفاوت تسهیلات مسکن حمایتی و ۱۰۰۰ میلیارد تومان هم برای حمایت از توسعه اشتغال در لایحه بودجه پیش بینی شده است.

 

وی با بیان اینکه اگر حذف یارانه درآمدهای بالا با دقت انجام شود این امر موجب استرس در جامعه نمی شود، افزود: حذف یارانه خانوارهای پردرآمد از مدت ها قبل در راستای تبصره ۲۱ قانون بودجه ۹۳ آغاز شده اما ضرورتی برای رسانه ای کردن آن و ارائه گزارش به رسانه ها وجود نداشت.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با تاکید بر اینکه هدفمندی یارانه ها تنها معطوف به پرداخت یارانه نیست، گفت: ۵۰ درصد منابع هدفمندی باید بین خانوارها تقسیم و بقیه آن باید صرف افزایش تولید و بهبود وضعیت بهداشت و درمان شود.

 

وی گفت: در شهرهای بزرگ همانند تهران قرار است تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به خانوارها برای خرید مسکن با نرخ ۱۰ درصد پرداخت شود که فاصله ۱۰ تا ۲۱ درصدی نرخ سود این تسهیلات قرار است از محل ۱۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت شود. همچنین هزار میلیارد تومان برای برنامه های اشتغال در سال آینده اختصاص یابد.

 

نوبخت درباره افزایش نرخ بنزین از ابتدای سال آینده گفت: براساس مصوبه دیروز مجلس افزایش ۵ درصدی برای فرآورده ها در نظر گرفته شده که قرار است منابع آن برای سرمایه گذاری بخش نفت مورد استفاده قرار گیرد.

سه شنبه 28 بهمن 1393
خبرگزاری مهرنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد