تقویت بازار سرمایه اولویت اصلی اقتصاد کشور است

شنبه 25 بهمن 1393   سرویس

با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور اگر بورس تقویت نشود، ممکن است بازارهای موازی مانند بازار مسکن، ارز، طلا و حتی خودرو تحریک و بیشترین سود عاید بخش دلالی در این بازارها شود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم تقویت بورس کشور گفت: باید پذیرفت در صورت عدم رونق بازار بورس، دلالی کاذب در بازارهای موازی مانند مسکن، ارز و طلا رشد می کند.

 

به نقل از خانه ملت، روح‌الله بیگی ئیلانلو درباره وضعیت بورس کشور گفت: باید پذیرفت یکی از اولویت‌های اصلی اقتصاد کشور، در حال حاضر تقویت بورس است که می‌تواند به توسعه بخش تولید بیانجامد.

 

وی افزود: امیدوارم مدیریت جدید بازار سرمایه بتواند با استفاده از مولفه های اقتصادی هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد تا زمینه‌های تقویت بورس کشور فراهم شود.

 

بیگی ئیلانلو تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور اگر بورس تقویت نشود، ممکن است بازارهای موازی مانند بازار مسکن، ارز، طلا و حتی خودرو تحریک و بیشترین سود عاید بخش دلالی در این بازارها شود.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: امیدوارم مسئولان اقتصادی و بورس کشور شرایطی را فراهم آورند که نقدینگی‌های مردم به سمت بازار سرمایه سوق داده شود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حال حاضر جمعیت سهامدار کشور کم بوده، بنابراین باید در زمینه سهامداری به مردم آموزش‌های لازم داده شود، به دلیل اینکه انجام این مهم باعث می‌شود که حتی نقدینگی‌های خرد مردم به سمت این بازار روانه شود.

شنبه 25 بهمن 1393
سنانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد