گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه چهارشنبه نهم تیرماه 1395

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه چهارشنبه نهم تیرماه 1395

چهار شنبه 9 تیر 1395   سرویس
جهش قیمت دلار در بازار ارز با پیشروی در کانال 3500 تومان با تداوم افزایش ارزش دلار در جهان و کاهش حجم عرضه در بازار ارز

بازار آتی سکه:

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر افزایش قیمت اونس طلا و نوسان روبه بالای قیمت دلار در بازار ارز در مدار صعودی قرار گرفتند.

برآیند خوش بینی های ایجاد شده نسبت به تداوم روند صعودی در بازارهای اونس و ارز موجب افزایش انتظارات افزایشی در بازار آتی سکه شده است باقی ماندن قیمت اونس طلا در بالای سطح 1300 دلار و ورود قیمت دلار به کانال 3500 تومانی، چشم انداز حمایت از بازار آتی سکه را تقویت کرده است.

در حالی که بازارهای جهانی درحال هضم شوک ناشی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پس از نوسانات شدید درروز های اخیر هستند با تشدید عدم قطعیت در بازارهای جهانی در ماه های آینده واثرات منفی این رویداد بر چشم انداز افزایش نرخ های بهره در ایالات متحده موجب افزایش تقاضای محافظه کارانه برای طلا در جهان شده است.

قیمت دلار در بازار ارز نیز با افزایش ارزش دلار در جهان و ایجاد تقاضای آربیتراژی با چراغ سبز صرافی بانکها با کاهش حجم عرضه دلار در مسیر صعودی قرار گرفته است اما این وجود هم چنان به دلیل ترس از عرضه گسترده صرافی بانک ها و انتظارات برای سیاست یکسان سازی نرخ ارز شاهد نوسانات محدود در این بازار هستیم.  

جدول آمار معاملات قراردادهای بازار آتی سکه  

قرار گرفتن قیمت های اونس و دلار در بالای سطوح حمایتی خود (1300 دلارو 3500 تومان) در کنار انتظارات برای تخلیه حباب منفی در سکه نقدی با نزدیک شدن به پایان ماه رمضان ، افزایش انتظارات صعودی و روحیه خرید رادر میان معامله گران بازار آتی را رقم زده است موضوعی که تداوم افزایش تعداد موقعیت های باز و ورود نقدینگی به این بازار را به دنبال داشته است.

انتظارات برای سیاست تک نرخی کردن ارز در آینده و نبود نقدینگی کافی به دلیل زمان بر بودن تاثیر کاهش نرخ سود بانکی و روند مبهم همراه با افت وخیز اونس طلای جهانی ، از رشد بیشتر قیمت ها وایجاد فواصل منطقی میان سررسیدهای بازار آتی سکه وسکه نقدی ممانعت کرده است

بازار اونس طلا:

قیمت اونس طلای  جهانی در معاملات امروزتحت تاثیر رشد شاخص های بازار سهام وآمار مختلط از اقتصاد آمریکا با اندکی افزایش مواجه شد.

تشدید عدم قطعیت در بازارهای جهانی با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هم چنان منجر به افزایش تقاضای محافظه کارانه در جهان شده است موضوعی که به رشد بهای جهانی طلا و افزایش میزان موجودی ذخائر بزرگترین صندوق جهانی طلا (SPDR)به  بالاترین سطح خود از جولای 2013 به این سو شده است.

ضعف نرخ رشد اقتصاد  جهانی در کنار عدم قطعیت ایجاد شده در بازارهای جهانی با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، احتمال افزایش نرخ های بهره را توسط بانک مرکزی آمریکا در سال جاری را کمرنگ کرده است امری که انتظارات صعودی را برای روند قیمت جهانی اونس تقویت کرده است.

درحالی که انتظار می رود آمارهای منتشر شده از اقتصاد های عمده جهان در روزهای آتی بتواند اونس طلای جهانی را حبس بازه قیمت کنونی خارج نماید که سران بانک های مرکزی جهان برای برگرداندن آرامش و کاهش نوسانات در بازارها در تلاش هستند.

 

 

چهار شنبه 9 تیر 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد