گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه شنبه پنجم تیرماه 1395

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه شنبه پنجم تیرماه 1395

شنبه 5 تیر 1395   سرویس
غافلگیری بازارهای جهانی ناشی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر جهش نزدیک به پنج درصدی قیمت طلای جهانی و حرکت رو به بالای قیمت دلار در بازار ارز  با افزایش مواجه شدند.

در حالی که بازارهای جهانی قبل از همه پرسی بریتانیا به دلیل خوش بینی های ایجاد شده در نظر سنجی های انجام شده تا حدود زیادی نسبت به ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا مطمئن شده و به خرید دارایی های پریسک نظیر سهام و فروش  طلا به عنوان دارایی ایمن روی آورده بودندبا اعلام خبر غیرمنتظره وغافلگیر کننده خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با افت سنگینی مواجه شدند موضوعی که با افزایش ریسک گریزی در بازارهای مالی ، رشد شدید قیمت جهانی طلا را به بالاترین سطح خود در دوسال گذشته به دنبال داشت.

علاوه براین قیمت دلار در بازار ارز نیز تحت تاثیررشد ارزش جهانی دلار  و افت قیمت های جهانی نفت وکاهش حجم عرضه از سوی بازارسازان رسمی با افزایش مواجه شد.

با هم افزایی  قیمت های اونس ودلار و فشار خرید از سوی فروشندگان هفته قبل برای بستن موقعیت های باز خود برشدت افزایش قیمت های بازار آتی سکه افزود.

انتظار می رود با تداوم صعود قیمت جهانی طلا و  از بین رفتن حباب منفی در سکه نقدی بانزدیک شدن به پایان ماه رمضان شاهد افزایش هیجانات خرید وفروش در بازار آتی سکه باشیم.

               جدول آمار معاملات قراردادهای بازار آتی سکه  

با اعلام نتیجه نهایی همه پرسی بریتانیا و شگفتی معامله گران بازارهای جهانی موجب برگشت انتظارات صعودی وافزایش روحیه خرید در میان معامله گران و افزایش تعداد موقعیت های باز در معاملات امروز بازار آتی سکه شد.

جهش شدید قیمت اونس طلای جهانی در کنار نوسانات قیمت دلار موجب افزایش حجم معاملات بازار آتی سکه شد تداوم مسیر صعودی قیمت های بازار آتی سکه در گرو جهت حرکتی بازارهای جهانی وقیمت اونس طلا در هفته جاری با ادامه تبعات سیاسی و اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواهد بود.

نگاهی به رفتار معامله گران بازار های آتی آمریکا وتغییرات موقعیت های باز آنها برروی اونس طلای جهانی در هفته منتهی به روز سه شنبه 21 ژوئن

بنا بر اعلام کمیته آتی بورس کالای آمریکا نوسان گیران عمده بازار اونس طلای جهانی در هفته گذشته تعداد موقعیت های خالص خود را در آستانه همه پرسی در بریتانیا از 279.9 هزار خرید به 292.7 هزار قرارداد خرید افزایش دادند.

ضعف اقتصاد جهانی ، تاخیر در سیاست های افزایش نرخ بهره در ایالات متحده با اضافه شدن شوک ناشی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب تداوم رشد موقعیت های باز و افزایش تقاضای سفته بازانه طلا در جهان شده است امری که تعداد موقعیت های باز را در بالاترین سطح خود در 8 ساله اخیر قرارداده است.

در تازه ترین نظرسنجی انجام شده توسط سایت کیتکو نشان می دهد که افراد مشارکت کننده برای سومین هفته متوالی تداوم روند صعودی را برای اونس طلا متصورهستند.

از نظر سنجی که از طریق  آنلاین از 470  نفر شده است 290 نزدیک به 62 درصد از آنها نظر صعودی به اونس داشته اند ودر نظر سنجی دیگر از میان 22 کارشناس و معامله گر اونس طلا 16 نفر از آنها معادل 73 درصد دیدگاهی صعودی به روند اونس در هفته جاری داشته اند که نشان از تداوم وضعیت نابسامان اقتصاد جهانی و تاثیز منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برسیاست های بانک مرکزی آمریکا برای افزایش های نرخ بهره دارد

 

شنبه 5 تیر 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد