گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه سه شنبه اول تیرماه 1395

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه سه شنبه اول تیرماه 1395

سه شنبه 1 تیر 1395   سرویس
تداوم پیشتازی حامیان باقی ماندن در بریتانیا در اتحادیه اروپا نسبت به مخالفان و افزایش اطمینان وریسک پذیری در بازارهای مالی جهان

بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در  معاملات امروز  تحت تاثیر ادامه افت قیمت جهانی طلا به دلیل کاهش نگرانی ها نسبت به خروج برتانیا از اتحادیه اروپا در روندی روبه پایین  به کار خود پایان دادند.

 اطمینان حاصل شده در بازارهای جهانی   از باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا درنتایج آخرین نظرسنجی ها قبل از همه پرسی روز پنج شنبه توانسته است با غلبه بر ترس ووحشت هفته قبل ، قیمت جهانی طلا را از قیمت های سقف خود در دوسال گذشته،  به پایین بکشد.

در حالی که کاهش نرخ سود بانکی  موجب  بارقه هایی از امید برای ورود نقدینگی به بازارهای ارز و سکه را در افق زمانی میان مدت وبلند مدت بوجود آورده است که در حال حاضر هم چنان شاهد  ادامه فشارهای نزولی  از سوی فاکتورهای داخلی چون  ثبات نسبی قیمت دلار در بازار ارزدر نبود محرک جدی و  جو انتظاری برای سیاست یکسان سازی نرخ ارز  و چشم انداز افزایش عرضه با بهبود شرایط بین المللی وکاهش تقاضای سنتی در ماه رمضان و تداوم حباب منفی سکه نقدی و نزدیک شدن به راه اندازی قرارداد جدید بر قیمت های بازار آتی سکه هستیم در این شرایط نگاه ها به سمت فاکتور خارجی تعیین کننده بهای طلا در جهان با توجه در پیش بودن اتفاقات مهم بین المللی برای افزایش هیجانات خرید وفروش در بازار آتی سکه است.

جدول آمار معاملات قراردادهای بازار آتی سکه  

در معاملات امروز بازار آتی سکه از تعداد قراردادهای باز کاسته شد که مبین افزایش احتیاط وریسک ریزی معامله گران بازار آتی سکه با ادامه کاهش بهای طلا بود.

در شرایطی که معامله گران بازار آتی سکه با ثبات قیمت دلار و کم واکنشی سکه نقدی به تغییرات قیمت عوامل تاثیر وگذار و  وفشارهای نزولی  از سوی قرار گرفتن در ماه رمضان  به نوسانات قیمت اونس طلای جهانی برای ایجاد هیجانات خرید وفروش دلخوش کرده اند انتظاردارند که تداوم روند صعودی  اونس طلای جهانی مانع از خروج معامله گران وبرگشت رکود و روند فرسایشی به معاملات بازار بشود

بازار اونس طلای جهانی :

تداوم پیشتازی حامیان باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا موجب افزایش اعتماد سرمایه گذاران به خرید دارایی های پرریسک نظیرسهام و رشد بازارهای سهام و کاهش بهای طلا در معاملات امروز بازارهای مالی در جهان منجر شد.

پس از آنکه آخرین نظرسنجی ها قبل از همه پرسی روز پنج شنبه  نشان از پیشی گرفتن حامیان ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا نسبت مخالفان آن داشت موجب فروکش شدن التهابات و نگرانی های سرمایه گذاران و کاهش تقاضای طلا به عنوان پناهگاه امن در برابر تلاطمات اقتصادی در جهان شد موضوعی که موجب عقب نشینی قیمت اونس طلا  پس از ثبت بالاترین قیمت خود از آگوست 2014 به این سو در قیمت 1318 دلار به دنبال داشته است.

در شرایطی که در معاملات امروز انتشار آخرین نظرسنجی های انجام شده در بریتانیا و سخنرانی جانت یلن در کانون توجه  سرمایه گذاران بین المللی قرارداشت  شاهد انتشار آمارهای مثبت اقتصادی از وضعیت کسب و کار  ZEWدر کشور آلمان بودیم.

انتظار می رود در روزهای آینده با افزایش گمانه زنی ها نسبت به رفراندوم بریتانیا شاهد شکسته شدن سطوح مهم حمایت ویا مقاومتی در قیمت اونس طلای جهانی باشیم 

تاثیرنتیجه همه پرسی خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا در کوتاه مدت در برابر سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا به عنوان مهم ترین عامل در تعیین روند قیمت جهانی طلا در بلند مدت ، شرایط ریسک گریزی و احتیاط را رقم زده است . قراردادن نتایج آخرین نظرسنجی ها در کانون توجهات و یافتن سرنخ هایی محکم از زمان افزایش نرخ های بهره در آمریکا در سخنان جانت یلن تصویر روشن تری را ارائه خواهند داد.

سه شنبه 1 تیر 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد