گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه دو شنبه 17 خرداد 1395

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه دو شنبه 17 خرداد 1395

دو شنبه 17 خرداد 1395   سرویس
لحظه شماری بازارهای مالی جهان برای برای مشخص شدن جهت حرکتی قیمت ها با سخنرانی امشب خانم جانت یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا

بازار آتی سکه :

قیمت های بازارآتی سکه در  معاملات امروزتحت تاثیر نوسان محدود وکاهشی قیمت اونس طلای جهانی وحرکت روبه پایین قیمت های دلار وسکه نقدی در روندی نزولی به کارخود پایان دادند.

در حالی که در پایان هفته گذشته شوک ناشی از افت شدید وغیرمنتظره آمار اشتغال ماهانه در ایالات متحده موجب چرخش پیش بینی ها و انتظارات برای تاخیر در افزایش نرخ های بهره در نشست های بانک مرکزی آمریکا در ماه های ژوئن و ژوئیه شد اما بااین حال ابرازتمایل رئیس و اعضاءکمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا برای افزایش زودهنگام نرخ های بهره موجب تشدید ابهام و سردرگمی سرمایه گذاران در تشخیص روند حرکتی قیمت آتی طلا شده است.   

در شرایطی که معامله گران بازار طلای جهانی برای پیداکردن سرنخ های بیشتر از زمان احتمالی افزایش نرخ های بهره در انتظار سخنرانی خانم جانت یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا بودند قیمت اونس طلا نیز در وضعیت انتظاری و احتیاطی قرار گرفت.در جریان معاملات امروز با شکسته شدن سطح حمایتی 3460 تومان در قیمت دلار ،افت قیمت سکه نقدی را نیزبه دنبال داشت انتظارات برای کاهش مبادلات ارزی درماه مبارک رمضان ، رابطه الاکلنگی میان نرخ ارزو اونس طلا و ورود معامله گران سکه نقدی برای تنظیم قیمت ها ،کاهش نرخ حواله درهم و روند نزولی شاخص ارزش دلاردر جهان از مهم ترین دلایل کاهش قیمت دلار بودند.

جدول آمار معاملات قراردادهای بازار آتی سکه

حساسیت بیشتر قیمت های بازار آتی سکه به نوسانات قیمت جهانی اونس طلا و شرایط انتظاری برای  خبر مهم و تاثیرگذارسخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا موجب کاهش دایره نوسانات قیمت سررسیدهای بازار آتی سکه به 3 تا 4 هزار تومان و افت حجم معاملات را رقم زد.

فشارهای نزولی ناشی از کاهش تبادلات ارزی و افت تقاضای فصلی  وانتظاربرای افزایش حباب منفی در سکه نقدی ، نوسانات قیمت اونس طلا را در کانون توجه قرارداده است و معامله گران امیدوارند با قرار گرفتن قیمت اونس طلا در مسیر صعودی موجب افزایش هیجانات و روحیه خرید در بازار آتی سکه بشود.در معاملات امروز بازار آتی سکه به تعداد قراردادهای باز افزوده شد که نشان از تقابل دیدگاه های میان خریداران وفروشندگان و بالابودن انگیزه ورود به به انجام معاملات بود.  

بازار اونس طلای جهانی :

قیمت اونس طلای  جهانی در معاملات امروز بازارهای جهانی در نبود اخبار تکان دهنده قوی تحت تاثیر انتشار آمار بسیار ضعیف اشتغال آمریکا (NFP) در هفته گذشته و جو انتظاری برای سخنرانی خانم جانت یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا وتداوم افت شاخص ارزش دلار در شرایط احتیاطی و حبس بازه قیمتی در بالاترین سطح خود در نوسان بود.

درحالی که در هفته های گذشته لحن تند و جنگ طلبانه رئیس بانک مرکزی آمریکا به همراه اعضاء کمیته سیاست گذاری (FOMC) تا حدود زیادی سرمایه گذاران را نسبت به افزایش زودهنگام نرخ های بهره متقاعد کرده بود اما گزارش های ضعیف اقتصادی بخصوص آمار اشتغال در ایالات متحده و ریسک ناشی از در پیش بودن رفراندوم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب تغییر انتظارات و پیش بینی های سرمایه گذاران شد ورشد قیمت طلا در جهان را به دنبال داشت.

علاوه براین موجودی کل ذخائر صندوق طلای جهانی اسپایدر با 6.22 تن افزایش به 881.44 تن به بالاترین میزان خود از اکتبر سال 2013 رسید که نشان از تمایلات صعودی طلا در میان مدت دارد .

انتظار می رود سخنرانی امشب خانم جانت یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا به عنوان مهم ترین و تاثیرگذارترین خبر هفته بعد از شوک ناشی ازآمار ضعیف اشتغال ماهانه (NFP) بتواند سیگنال های لازم برای تعیین روند قیمت طلا در روزهای آینده را فراهم آورد. 

تقابل داده ای ضعیف از اقتصاد آمریکا و نگرانی از کاهش رشد اقتصاد جهانی در برابر  سخنان مقامات پولی بانک مرکزی آمریکا واصرار آنها برای افزایش نرخ های بهره در یکی از نشست های فصل تابستان موجب سردرگمی و تشدید ابهام در بازار اونس طلا شده است. حال سوال اساسی این خواهد خواهد بود که آیا رئیس بانک مرکزی آمریکا برسخنان گذشته خود برای افزایش نرخ بهره تا کید خواهد کرد و یا رویکرد محتاطانه ای را با توجه به آمارهای ضعیف اقتصادی اتخاذ خواهد کرد؟    

 

 

دو شنبه 17 خرداد 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد