گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه دوشنبه 10 خرداد 1395

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه دوشنبه 10 خرداد 1395

دو شنبه 10 خرداد 1395   سرویس
بازار آتی سکه در انتظار مشخص شدن روند حرکتی قیمت اونس طلای جهانی و شکسته شدن حمایتها و مقاومتهای کلیدی

بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر  تداوم افت قیمت اونس طلای  جهانی و ثبات نسبی در قیمت های سکه نقدی  ودلار در مدار نزولی قرار گرفتند .

اظهارات خانم جانت یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا در کنار سایر نمایندگان بانک مرکزی آمریکا موجب تقویت  گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره در دونشست آتی در ماه ژوئن و یا جولای شده است وبسیاری از تحلیل گران وسرمایه گذاران را نسبت به افزایش نرخ های بهره در ماه جولای  مطمئن کرده است و قیمت اونس طلای  جهانی در سراشیبی سقوط به کانال  1100 دلاری قرارداده است.

نبود کشش قیمتی لازم  در بازار ارز برای عبور قیمت دلار از مرز روانی 3500 تومان با افزایش عرضه های صرافی بانک ها و شکسته شدن حمایت مهم یک میلیون تومانی در سکه نقدی  ونبود چشم اندار افزایشی  با نزدیک شدن به ماه رمضان در کنار تمایلات نزولی در قیمت اونس طلا به دلیل فشارهای نزولی از سوی تقویت گمانه زنی به افزایش نرخ بهره آمریکا ، تشدید فضای احتیاط وریسک گریزی دربازار آتی سکه را رقم زده است.

انتظار می رود با انتشار اخبار وآمارهای اقتصادی مهم و تاثیر گذاردر روزهای آتی  شاهد مشخص شدن جهت حرکت قیمت اونس طلا وافزایش نوسانات قیمت های بازار آتی سکه باشیم

جدول آمار معاملات قراردادهای بازار آتی سکه      

نوسان عوامل تاثیر گذار در حوالی حمایت ها و مقاومت های کلیدی  وانتظارات معامله گران بازار برای مشخص شدن روند های قیمتی سکه نقدی درمحدوده یک میلیون تومان ، شکسته شدن مقاومت 3500 تومانی دلار و وارد شدن قیمت اونس طلا به کانال 1100 دلاری موجب تداوم شرایط فراسایشی و افزایش احتیاط و ریسک گریزی در میان معامله گران بازار آتی سکه شده است.

در معاملات امروز بازار آتی سکه پس از برگشت قیمت اونس طلا از قیمت های کف و صعود قیمت سکه نقدی به محدوده یک میلیون تومان و حمایت قیمت دلار در  محدوده 3470 تومان موجب تمایلات نزولی در میان معامله گران و افزایش موقعیت های باز شد.

بازار اونس طلای جهانی :

قیمت های اونس طلای  جهانی  در معاملات امروز درنبود اخبار و محرک های قوی به دلیل تعطیلی بازارهای مالی در آمریکا و انگلیس تحت تاثیر سخنان هفته گذشته رئیس واعضاء کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا (FOMC) مبنی بر افزایش نرخ بهره در نشست ماه ژوئن در روندی نزولی قرارداشت.

امروز در مهمترین رویدادهای مهم آقای بولارد از مقامات پولی بانک مرکزی آمریکا باردیگر بر افزایش نرخ بهره در نشست ماه ژوئن تاکید کرد و بانک خلق چین نیز ارزش یوان را به کمترین سطح خود از فوریه 2011 کاهش داد.

اظهارات نمایندگان بانک مرکزی آمریکا برای لزوم افزایش نرخ بهره در نشست های آتی وتقویت ارزش دلار در جهان  موجب ارسال سیگنال های کاهشی به بازار اونس طلا و تشدید فضای احتیاط وریسک گریزی وعقب نشینی قیمت ها شده است بنابر اعلام کمیته آتی بورس کالای آمریکا لحن قوی  و جنگ طلبانه مقامات پولی بانک مرکزی آمریکا تقاضای سفته بازانه برای طلا به شدت کاهش داده است و موجب بسته شدن موقعیت های باز و حاشیه نشین شدن معامله گران شده است.

انتظارمی رود انتشار آمارهای مهم از اقتصاد ایالات متحده (آمار اشتغال ماهانه و تولیدات صنعتی) در روزهای آتی بتواند تصویر روشن تری از روند حرکتی قیمت اونس طلا را برای سرمایه گذاران ارائه بدهد. 

تحلیل های فنی اونس طلای نشان در حمایت مهم و محکم  در مرز روانی  1200 دلار در  کوتاه مدت دارد این درحالی است که اکثر چارتیست های بازار معتقدند که قیمت اونس طلا می  تواند تا قیمت های 1180 و 1160 دلار با افت مواجه شود.

فشار های نزولی  ناشی از افزایش نرخ های بهره موجب تشدید هیجانات فروش  و واکنش بیش از حد و ایجاد هراس و ریسک گریزی در میان معامله گران شده است و انتظار برای برگشت قیمت اونس طلا به مسیر صعودی را بسیار سخت کرده است

دو شنبه 10 خرداد 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد