گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه پنجشنبه 6 خرداد 1395

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه پنجشنبه 6 خرداد 1395

پنج شنبه 6 خرداد 1395   سرویس
انتظار برای آخرهفته پرنوسان با سخنرانی جانت یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا و آمار رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا

بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز طبق روال روزهای پنج شنبه تحت تاثیر تعطیلات پایان هفته و در پیش بودن اخبارموثر بروند قیمت جهانی طلا در وضعیت ریسک گریزی و احتیاط قرار داشتند.

افزایش گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ های بهره درکنارلحن قوی  وجنگ طلبانه اعضاء کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا (FOMC) چشم انداز نزولی اونس را در میان سرمایه گذاران  تقویت کرده است همانطور که پیش تر نیز اشاره شده بود تغییرات نرخ بهره و نوسانات ارزش دلارآمریکا بیشترین تاثیر را برروند قیمت جهانی دارند.

علاوه براین انتظار برای سیاست یکسان سازی نرخ ارز و عرضه های صرافی بانک ها برای کنترل نوسانات ، انتظارات برای تداوم افزایش قیمت دلار را کاهش داده است واز سویی دیگر نیز انتظار می رود با نزدیک شدن به ماه رمضان شاهد کاهش تقاضای فصلی برای سکه نقدی و تشدید فشارهای نزولی و تشکیل حباب منفی (کمتر بودن قیمت بازاری از ارزش ذاتی ) باشیم.

در پیش بودن اخبار موثر بروند قیمت جهانی اونس طلا (آمار رشد اقتصادی وسخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا ) و ریسک عدم پوشش ساعات کاری روزهای پایاتی هفته بازارهای مالی جهان توسط بازار آتی سکه بر تشدید فضای ترس و ریسک گریزی  بر معاملات امروز سایه افکنده بود 

جدول آمار معاملات قراردادهای بازار آتی سکه    

 

 

در معاملات امروز بازار آتی سکه از  تعداد قراردادهای باز کاشته شد که ناشی از  قرار گرفتن معامله گران بازار آتی سکه در وضعیت احتیاط  وریسک گریزی  به دلیل تشدید جو انتظاری و ابهام درروند  قیمت اونس طلای  جهانی با توجه به انتشار آمارهای اقتصادی تاثیر گذار ونوسان قیمت سکه نقدی درمرزروانی یک میلیون تومان درنبود چشم اندارصعودی درقیمت دلار بود.

یکی دیگر از دلایل کاهش  تعداد قراردادهای باز مربوط  به قرار گرفتن خریداران در وضعیت مارجین کالی  به دلیل نوسان رو به پایین قیمت های بازار آتی سکه در روزهای گذشته بود که موجب تشدید فشارهای نزولی بر قیمت های بازار آتی سکه به رغم اصلاح قیمت اونس طلا از قیمت های کف دیروز بود

بازاراونس طلای جهانی :

قیمت اونس طلای  جهانی که در روز گذشته با تقویت ارزش دلار در سطح بین المللی به بالاترین سطح خود در دوماه گذشته ، به کمترین سطح خود در هفت هفته اخیر سقوط کرده بود در معاملات امروز بازارهای جهانی با افزایش قیمت های  جهانی نفت وعبور از قیمت 50 دلار برای اولین بار  در هفت ماهه گذشته وشناسایی سود از سوی فروشندگان اونس طلای  جهانی از قیمت های کف خود فاصله گرفت وبا افزایش مواجه شد.

تازه ترین نظر سنجی انجام شده از  معامله گران طلا در جهان نشان از افزایش احتمال افزایش نرخ های بهره به 32% در نشست ماه ژوئن و 60% در نشست ماه جولای بانک مرکزی آمریکا دارد این در حالی است که سرمایه گذاران به دنبال یافتن سرنخ هایی از زمان احتمالی افزایش نرخ های بهره درسخنان رئیس بانک مرکزی آمریکا در روز جمعه هستند.

امروزدر مهم رویدادهای  تاثیر گذار برورند قیمت طلای جهانی شاهد انتشار آمارهای بیکاری هفتگی و فروش ماهانه کالاهای بادوام در ایالات متحده خواهیم بود  علاوه بر آن دوتن از اعضاء بانک مرکزی آمریکا نیز سخنرانی خواهند داشت اظهارات مقامات پولی آمریکا در روزهای گذشته ، بسیاری از سرمایه گذاران را نسبت به افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن یا جولای متقاعد کرده و موجب اطمینان خاطر وریسک پذیری بیشتری  و کاهش تقاضای طلا به عنوان پناهگاه امن در جهان شده است.

 

تحلیل های فنی اونس طلا پس از اصلاح قیمت اونس طلا و درحالی که هم چنان در نزدیکی کمترین سطوح خود در هفت هفته اخیر در حال نوسان می باشد نشان از مقاومت اونس طلا در محدوده 1230 دلار در کوتاه مدت دارد.

علی رغم افزایش قیمت اونس طلا در  معاملات امروز ، تشدید تمایلات نزولی ناشی از هراس وسراسیمه ای معامله گران از افزایش نرخ های بهره موجب باقی ماندن سایه سنگین سیاست های بانک مرکزی اونس طلا درمسیر صعودی قیمت اونس طلا دارد. به نظر می رسد اونس طلا برای برگشت از روند نزولی خود نیاز به محرک های قوی دارد

پنج شنبه 6 خرداد 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد