کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه بازار آتی سکه

سه شنبه 3 آذر 1394   سرویس
قیمت دلار در روزهای اخیر همچنان تحت تاثیر اظهارات مقامات پولی کشور مبنی بر موقتی بودن افزایش قیمت دلار و ثابت باقی ماندن قیمت دلار در بودجه سال آینده قرار گرفته است وموجب احتیاط معامله گران شده است.
  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر افزایش قیمت اونس طلای جهانی و قیمت سکه نقدی با افزایش مواجه شدند این در حالی بود که انتظارات نزولی به دلیل جو روانی ناشی از نزدیک شدن به زمان اجزایی شدن طرح برجام و نشست بعدی کمیته سیاسستگذاری بانک فدرال رزرو آمریکا فشار های نزولی شدیدی را بر قیمت های بازار آتی سکه وارد کرده است و مانع از قرار گرفتن قیمت های در مسیر صعودی شده است.

معامله گران بازار آتی سکه اعتقاد دارند با پایان یافتن ماه آذرماه شاهد نمایان شدن جهت حرکتی قیمت ها در بازارهای اثر گذار خواهیم بود و می توان در آن زمان تصمیم های بهتری اتخاذ نمود و در حال حاضر با توجه به نبود نقدینگی و حبس بازه قیمتی و وضعیت انتظاری  در بازار های تاثیر گذار پیش بینی روند آتی را  با ابهامات و ریسک های زیادی مواجه کرده است .

  1.  بازار سکه نقدی:

قیمت سکه نقدی که در روزهای گذشته به دلیل قرار گرفتن قیمت اونس طلای جهانی در وضعیت خنثی و عدم عبور قیمت دلار از سقف های قیمتی قبلی و جو روانی ناشی از نزدیک شدن به زمان اجرای طرح برجام با کاهش مواجه شده بود در معاملات امروز با افزایش قیمت اونس طلا با افزایش مواجه شد.

همچنان مرز حمایتی 900 هزار تومان می تواند مانع از افت بیشتر سکه نقدی در روزهای آینده گردد. انتظار می رود با پایان ماه صفر شاهد برگشت رونق و افزایش تقاضای مناسبتی به این بازار باشیم.

 

  1. بازار ارز :

قیمت دلار در روزهای اخیر همچنان تحت تاثیر اظهارات مقامات پولی کشور مبنی بر موقتی بودن افزایش قیمت دلار و ثابت باقی ماندن قیمت دلار در بودجه سال آینده قرار گرفته است وموجب احتیاط معامله گران شده است.

اظهارات مسئولین دولتی این تلقی را در بین معامله گران ارزی بوجود آورده است که پس از اتمام ماه آذر و کنار رفتن دو عامل اربعین حسینی و اثر ژانویه ای بر قیمت دلار و مصادف شدن این ماه با آغاز اجرای طرح برجام فشار مضاعفی را بر قیمت دلار در بازار ارز وارد خواهد کرد.

با وجود وجود نرخ های متفاومت دلاردر بازار اقتصاد ایران حال سوال این است که مرجع اصلی تعیین قیمت دلار چه کسی است قیمت دلار اعلامی از سوی دولت و یا نرخ مبادله شده در بازار آزاد توسط معامله گران ارزی ؟

سه شنبه 3 آذر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد