کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه بازار آتی سکه

چهار شنبه 27 آبان 1394   سرویس
پس از تخلیه هیجانات و التهابات مربوط به حوادث تروریستی در کشور فرانسه باردیگر نگاه ها به سمت افزایش نرخ بهره وروند احیاء بزرگ ترین اقتصاد بزرگ جهان معطوف شده است و بار دیگر ترس ونگرانی از افزایش نرخ بهره در بازار اونس طلا مستولی گردیده است.

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز با ادامه حرکت قیمت اونس طلای جهانی در مسیر نزولی و کاهش قیمت سکه نقدی وبرگشت قیمت دلار از سقف های قیمتی روزهای گذشته در رروندی نزولی به کار خود پایان دادند.

با هضم شدن تاثیرات  حملات تروریستی پاریس  موجب شد تا بار دیگر نگاه ها از اروپا به سمت داده های اقتصادی از آمریکا و درپیش بودن افزایش نرخ بهره در ایالات متحده معطوف گردد و رویدادهای اقتصادی آتی در کانون توجه سرمایه گذاران قرار گرفت.

همچنان انتظارات نزولی قیمت اونس در آینده بر معاملات بازار آتی سکه سایه سنگینی را انداخته است و موجب احتیاط وریسک گریزی معامله گران شده است و روند پر ابهام قیمت اونس در آینده وغیر قابل پیش بینی بودن آن ، شرایط را برای ورود معامله گران برای اتخاذ موقعیت بسیار دشوار کرده است وقیمت های پایین بازار آتی سکه و جو نزولی اونس ورود به این بازار را برای سرمایه گذاران پر ریسک کرده است.

  1. بازار سکه نقدی:

تداوم روند نزولی قیمت اونس طلای جهانی با بازگشت بدبینی ها به روند آتی آن و ادامه کاهش قیمت دلار در بازارز ارز موجب کاهش قیمت سکه نقدی در معاملات امروز بازار سکه تهران شد. انتظار می رود با رسیدن قیمت سکه نقدی به مرز 900 هزار تومان شاهد حمایت و برگشت  قیمت سکه نقدی باشیم و در برابر کاهش بیشتر قیمت ها جلوگیری نماید.

 

  1. بازار ارز :

در روزهای قبل پس از نزدیک شدن قیمت دلار به محدوده 3600 تومان شاهد افزایش هیجانات و انعکاس آن در رسانه و افزایش حساسیت ها نسبت به رشد نرخ دلار شد و مقامات پولی کشور در واکنش به این حساسیت ها اقدام به افزایش حجم عرضه دلار در بازار ارز نمودند  واز افزایش کانال های عرضه برای پاسخگویی به تقاضاهای واردشده خبردادند.

و همچنین رشد نرخ دلار در روزهای گذشته را به افزایش تقاضا با نزدیک شدن به ماه ژانویه و اربعین حسینی نسبت دادند و باردیگر بر کنترل قیمت ارز و جلوگیری از شوک های قیمتی خبر دادند.

انتظار می رود با کاهش حساسیت ها و تخلیه هیجانات شاهد برگشت قیمت دلار به مسیر افزایشی به صورت تدرجی و پیوسته باشیم .

 

  1.    بازار اونس جهانی :

پس از تخلیه هیجانات و التهابات مربوط به حوادث تروریستی در کشور فرانسه باردیگر نگاه ها به سمت افزایش نرخ بهره وروند احیاء بزرگ ترین اقتصاد بزرگ جهان معطوف شده است و بار دیگر ترس ونگرانی از افزایش نرخ بهره در بازار اونس طلا مستولی گردیده است.

آمارهای نه چندان جالب توجه از اقتصاد آمریکا و تنش های ژئوپلتیک هم نتوانسته است جلوی بازار خرسی اونس طلای بایستند.

چهار شنبه 27 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد