تدبیر جدید بانک مرکزی برای کاهش قیمت دلار

21میلیون دلار ارز ارزان وارد بازار شد

سه شنبه 26 آبان 1394   سرویس
​در حالی دبیرکل کانون صرافان از اختصاص 5هزار دلار 10 تا 15 تومان ارزان‌تر از قیمت بازار به 421 صرافی مجاز خبر داده که ورود 21میلیون دلار ارز به بازار تا حدی قیمت‌‌ها را کاهش داده است.

امیر بیت‌لفته دبیرکل کانون صرافان با بیان اینکه بانکهای ملی، پارسیان، ملت، سینا و صادرات از دیروز برای تعدیل قیمتها دلار به بازار تزریق کردند، افزود: بر این اساس 50هزار دلار با قیمت حدود 10 تا 15 تومان زیر قیمت واقعی بازار در اختیار صرافان مجاز قرار داده می‌شود تا بدین طریق از افزایش قیمت جلوگیری شود.

 

وی گفت: صرافان هم باید ارز را از طریق سیستم سنا و فاکتور بفروشند.

 

بیت‌لفته افزود: 421 صرافی مجاز که تحت نظارت بانک مرکزی مجاز به فعالیت هستند مشخص شده‌اند و اماکن نیروی انتظامی موظف به تعطیلی صرافیهای غیرمجاز و برخورد با دلالان ارز در بازار و خیابان است.

 

وی گفت: قیمت ارز کاهش یافته است، و قطعاً این قیمت پایدار نخواهد بود و دلایل افزایش نرخ ارز نبود تعادل در عرضه و تقاضا است.

 

بیت‌لفته  افزود: سفر  زائران  به عراق، اتفاقات منطقه و ارائه تسهیلات برای خرید خودرو و غیره هم در افزایش قیمت ارز تأثیر داشته است.

 

وی گفت: از طرفی  افراد وقتی حس می‌کنند قیمت کالایی می‌خواهد افزایش یابد، سرمایه و نقدینگی خود را به آن سمت و کالایی که متقاضیانش افزایش می‌یابد، می‌برند و عرضه آن دچار کاهش می‌شود و  قیمت به‌صورت غیرواقعی و مقطعی افزایش می‌یابد.

 

به گزارش تسنیم، قیمت دلار که اوایل هفته جاری تا مرز 3600 تومان هم پیش رفته بود، دیروز به مرز 3555 تومان کاهش یافت.

سه شنبه 26 آبان 1394
خبرگزاری تسنیمنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد