کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه بازار آتی سکه

دو شنبه 25 آبان 1394   سرویس
همانطور که انتظار می رفت بازار اونس طلا در واکنش به حملات تروریستی در کشور فرانسه در آغاز معاملات امروز با جهش 10 دلاری مواجه شد.

 بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در ابتدای معاملات امروز تحت تاثیر جهش قیمت اونس طلای جهانی به دلیل حملات تروریستی در فرانسه با افزایش مواجه شدند اما در ادامه با کاهش تاثیر جو روانی ناشی از حملات تروریستی فرانسه و بازگشت خبر افزایش نرخ بهره به سطر خبرهای مهم تاثیر گذار وموجب قرارگرفتن  دوباره  اونس طلا در روند نزولی  و کاهش قیمت های بازار آتی سکه شد.

با توجه به تاثیر پذیری قیمت های بازار آتی سکه از روند قیمت اونس طلای جهانی ، وبا توجه به در پیش بودن نشست فدرال رزرو تا یک ماه دیگر برای افزایش نرخ بهره  موجب باقی ماندن فشارهای نزولی بر قیمت اونس طلای جهانی شده است وهمین امر قرار گرفتن بازار آتی سکه را در وضعیت احتیاط و ریسک گریزی تشدید کرده است.

نوسانات قیمت اونس طلا در معاملات امروز افزایش حجم معاملات بازار آتی سکه را رقم زد و از تعداد موقعیت های باز نیز کاسته شد.

 

  1. بازار سکه نقدی:

واکنش سرد وتدریجی قیمت اونس طلای جهانی به تغییران بازارهای تاثیر گذاراونس طلای جهانی و قیمت دلار در بازار ارز کاهش حباب مثبت ( بیشتر بودن قیمت بازاری سکه از ارزش ذاتی ) سکه نقدی را به دنبال داشت.

انتظار می رود با تثبیت قیمت های دلار و اونس در روزهای آینده شاهد کاهش تدریجی حباب مثبت سکه نقدی و نزدیک شدن به ارزش ذاتی آن باشیم .

با توجه به قرار گرفتن در ماه محرم وصفر و وضعیت انتظاری برای مشخص شدن جهت حرکتی قیمت های اونس و دلار در روزهای آینده موجب محدود شدن دامنه نوسان سکه نقدی شده است.

 

  1. بازار ارز :

قیمت دلار در ادامه روند نزولی خود به دلیل عدم کشش افزایش بیشتر قیمت ها برای ورود به کانال قیمتی 3600 تومان با کاهش روبه روشد.

وزیر اقتصاد امروز در سخنانی اعلام کرد که نوسانات قیمت دلار در بازار ارز موقتی و فصلی می باشد  وناشی از افزایش تقاضای با نزدیک شدن به ماه ژانویه و تسویه ارزی شرکت های می باشد و از اقدامات کنترلی بیشتر برای جلوگیری از شوک های قیمتی و تلاطمات در این بازار خبر داد  و در خبری دیگر دبیرکانون صرافان نیز از ورود چند بانک دیگر برای عرضه دلار در بازار ارز در پاسخگویی به تقاضاهای فصلی و زیارتی با نزدیک شدن به ار بعین حسینی خبر داد.

جو ورانی ناشی از اظهارات وزیر اقتصاد و دبیر کانون صرافان در کنار کاهش کشش قیمتی برای افزایش بیشتر قیمت ها و عدم همراهی تقاضای آربیتراژی ، تعدیل  قیمت دلار وقرار گرفتن قیمت دلار در مسیر کاهشی را رقم زد.

  1. بازار اونس جهانی :

همانطور که انتظار می رفت بازار اونس طلا در واکنش به حملات تروریستی در کشور فرانسه در آغاز معاملات امروز با جهش 10 دلاری مواجه شد.

حملات تروریستی پاریس باردیگر جریان ریسک گریزی و تبدیل دارایی های پریسک مانند سهام به دارایی های امن وفلزات گرانبها از جمله طلا را تشدید کرده است.   

دو شنبه 25 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد