کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه بازار آتی سکه

یک شنبه 24 آبان 1394   سرویس
قیمت دلار در معاملات امروز پس از ناکام ماندن برای عبور به کانال قیمتی جدید 3600 تومان با کاهش روبه رو شد عدم کشش قیمتی در بالای بالا برای عبور سد 3600 تومان ، معامله گران بازار ارز را مجبور به عقب نشینی کرد.قیمت دلار در معاملات امروز پس از ناکام ماندن برای عبور به کانال قیمتی جدید 3600 تومان با کاهش روبه رو شد عدم کشش قیمتی در بالای بالا برای عبور سد 3600 تومان ، معامله گران بازار ارز را مجبور به عقب نشینی کرد.

بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز با تخلیه التهابات وهیجانات ناشی از حوادث تروریستی در کشور فرانسه نسبت به روز گذشته با اندکی کاهش مواجه شدند.

در معاملات امروز در نبود نوسانات قیمت اونس طلای جهانی به دلیل تعطیلات آخر هفته بازارهای جهانی ، توجه معامله گران به سمت قیمت دلار در بازار ارز معطوف شده بود.

این در حالی بود که انتظارات برای واکنش احتمالی بازارهای بین المللی سهام در هفته جاری و افزایش قیمت اونس طلا در روز بازگشایی بازار های مالی جهان هم چنان بازار آتی سکه را تحت تاثیر خود قرارداده است.

بازار آتی سکه امروز تحت تاثیر دو دیدگاه متضاد معامله گران در مورد روند قیمت اونس طلای جهانی و تقابل دو تفکر کوتاه مدت و بلندمدت تاثیر ناامنی های ژئوپلتیک (حملات تروریستی پاریس) و در پیش بودن احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر قرار داشت.

انتظار می رود با بازگشایی بازارهای مالی روزهای پر نوسانی رادر هفته جاری داشته باشیم.

 

  1.  بازار سکه نقدی:

قیمت سکه نقدی در معاملات امروز با توقف رشد قیمت دلار و تعدیل قیمت آن با اندکی کاهش مواجه شد همانطور که پیش تر به تاثیر منفی ماه های محرم و صفر و چشم انداز کاهشی قیمت اونس طلای  بر روی تقاضای سکه نقدی اشاره شده بود اما با توجه به حوادث تروریستی در فرانسه موجب افزایش گمانه زنی ها در مورد افزایش قیمت اوئنس طلا شده است و امروز سکه نقدی در مقابل کاهش قیمت دلار مقاومت کرد و میزان حباب مثبت افزایش یافت.

 

 

 

 

  1. بازار ارز :

قیمت دلار در معاملات امروز پس از ناکام ماندن برای عبور به کانال قیمتی جدید 3600 تومان با کاهش روبه رو شد عدم کشش قیمتی در بالای بالا برای عبور سد 3600 تومان ، معامله گران بازار ارز را مجبور به عقب نشینی کرد.

امروز همچنین اعلام شد که بانک مرکزی برای تعدیل قیمت در بازار ارز و کاهش التهابات به وجود آمده اقدام به تزریق گسترده ارز کرده است  این خبر به همراه جو روانی ناشی از نزدیک شدن به زمان اجرای لغو تحریک های بین المللی و خبر اعلام آتش بی در سوریه موجب ریسک گریزی و تشدید روند کاهشی قیمت دلار شد.

تداوم تقاضای تجاری توسط فعالان اقتصادی و افزایش تقاضای زیارتی با نزدیک شدن به      ار بعین حسینی و افزایش تقاضا در قیمت های پایین عواملی هستند که مانع از افت بیشتر قیمت دلار شده اند.

 

  1.    بازار اونس جهانی :

بازار اونس طلای جهانی در حالی معاملات  این هفته را آغاز می کندکه  تحت تاثیر پیشنهاد افزایش نرخ بهره در ماه دسامبرتوسط مقامات پولی فدرال رزرو آمریکا علی رغم آمارهای اقتصادی نه چندان مناسب از بخش تورم ومیزان خرده فروشی  در هفته گذشته قرار گرفته است. هرچند اتفاقات تروریستی فرانسه هم چنان در اوایل هفته عامل تاثیر اصلی خواهد بود.

یک شنبه 24 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد