شورای جهانی طلا خبر داد:

رشد فزاینده خرید طلا از سوی بانک های مرکزی و سایر موسسات مالی جهان

یک شنبه 24 آبان 1394   سرویس
تازه ترین گزارش شورای جهانی طلا نشان می دهد میزان خرید طلا از سوی بانک های مرکزی جهان و سایر موسسات مالی و سرمایه گذاری در سه ماه سوم امسال با رشد فزاینده ای روبرو شده است.

به گزارش بلومبرگ، میزان خرید طلا توسط بانک های مرکزی به خصوص چین و روسیه و موسسات مالی جهان در سه ماه سوم امسال دومین رکورد بالا را در سال 2015 میلادی ثبت کرده است.

 

بر اساس این گزارش خالص خرید طلا توسط بانک های مرکزی جهان در این مدت به بیش از 175 تن رسیده است. این رقم در سه ماه دوم امسال نیز به 127.9 تن رسیده بود.

 

البته بانکهای مرکزی جهان در 9 ماه نخست امسال بیش از 425.8 تن طلا خریداری کرده اند که این رقم با افت 6.7 درصدی روبرو شده است.

 

روسیه، چین، قزاقستان از جمله کشورهایی هستند که میزان ذخایر طلای خود را در سال 2015 افزایش داده اند. قیمت طلا برای سومین سال متوالی با کاهش روبرو شده است.

 

به نظر می رسد کشورهای نوظهور و در حال توسعه قصد دارند با هدف کاهش سهم دلار در ذخایر ارزی خود خرید طلا را ادامه دهند. البته سهم طلا در ذخایر ارزی چین بزرگترین اقتصاد آسیا همچنان حدود 2 درصد است. شورای جهانی طلا از چین خواسته است تا سهم طلا در ذخایر ارزی را به 5 درصد افزایش دهد.

یک شنبه 24 آبان 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد