کارکزاری مبین سرمایه گزارش می دهد :

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه

شنبه 23 آبان 1394   سرویس
تدوام روند افزایشی قیمت دلار در بازار ارز و شکل گیری انتظارات افزایشی برای قیمت اونس طلای جهانی در هفته جاری موجب خارج شدن قیمت های بازار آتی سکه از حبس بازه قیمتی روزهای قبل شد

 بازار آتی سکه :

در شرایطی که انتظار می رفت قیمت های بازار آتی سکه مشابه روزهای قبل با ثبات قیمت اونس طلای جهانی و بدون توجه به افزایش قیمت دلار در بازار ارز در روندی نسبتاَ خنثی باقی بمانند اما اعلام خبر حملات تروریستی در فرانسه، بازار آتی سکه را تحت تاثیر خود قرارداد و ترس از واکنش های احتمالی مقامات سیاسی کشورهای غربی به این رویداد و تاثیر منفی این خبر بربازارهای مالی در جهان و بالارفتن تقاضای محافظه کارانه برای طلا در جهان موجب افزایش ایجاد انتظارات صعودی در میان معامله گران و افزایش قیمت های بازار آتی سکه شد.

تدوام روند افزایشی قیمت دلار در بازار ارز و شکل گیری انتظارات افزایشی برای قیمت اونس طلای جهانی در هفته جاری موجب خارج شدن قیمت های بازار آتی سکه از حبس بازه قیمتی روزهای قبل شد و افزایش انگیزه معامله گران برای خرید و باز شدن موقعیت های جدید را رقم زد.

  1.  بازار سکه نقدی:

قیمت سکه نقدی در معاملات امروز با رشد قیمت دلار در بازار ارز با افزایش مواجه شد این درحالی بود که هم چنان رکود سنتی تقاضا در ماه های محرم وصفر و انتظارات نزولی اونس طلا برمعاملات این بازار سایه سنگینی افکنده است.

انتظار می رود با مشخص شدن جهت حرکتی قیمت های دلار و اونس طلای جهانی شاهد ادامه واکنش کند وتدرجی به تغییرات بازارهای تاثیرگذار باشیم.

 

  1. بازار ارز :

هم افزایی نیروهای افزایشی هم چون افزایش تقاضای تجاری دلار از سوی فعالان تجاری با نزدیک شدن به روزهای پایانی پاییز و تسویه حساب های دلاری شرکتها تا قبل از پایان سال

میلادی جاری در کنار افزایش قیمت دلار در کشورهای همسایه و بالا رفتن تقاضای آربیتراژی (اختلاف نرخ در بازارهای داخلی و کشورهای همسایه) و افزایش تقاضای زیارتی  با نزدیک به اربعین حسینی ، عواملی بودند که موجب افزایش تقاضای سفته بازانه از سوی معامله گران ارز شده و افزایش قیمت دلار در بازار امروز را به دنبال داشت.

 

  1.    بازار اونس جهانی :

اونس طلای جهانی در پایان روز کاری بازارهای مالی در جهان در هفته گذشته در میان مخلوطی از داده های اقتصادی مثبت و منفی و نظرات تند و صریح آقای استنلی فیشر معاون بانک فدرال رزرو در مورد چشم اندار روشن نرخ تورم در رسیدن به هدف بانک فدرال رزرو موجب تقویت احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر در ایالات متحده شد.

اظهارات آقای فیشر و صعود دوباره شاخص ارزش دلار به بالاترین سطح خود در هفت ماهه گذشته ، افت شدید قیمت های کالایی جهان را به دنبال داشت و قیمت جهانی اونس طلا در پایین ترین سطح خود در 5 سال گذشته و قیمت جهانی نفت نیز به کمترین میزان خود در 6.5 سال گذشته رسید.

شنبه 23 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد