کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه بازار آتی سکه

پنج شنبه 21 آبان 1394   سرویس
اونس طلای جهانی هم چنان در انتظار تخلیه هیجانات ناشی از افزایش گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره در ایالات متحده در نزدیکی کمترین قیمت خود در سه ماهه گذشته در نوسان است.

حبس بازه قیمتی اونس طلای جهانی و انتظار برای خبرهای نوسانی و محدود شدن دامنه نوسان قیمت دلار در آخرین روز کاری هفته بازار آتی سکه موجب قرار گفتن قیمت های بازار آتی سکه در روندی خنثی شد .

در حالی که معامله گران بازار آتی سکه در انتظار مشخص شدن جهت حرکتی قیمت اونس طلا و پایان یافتن روند نزولی اونس طلا هستند در پیش بودن تعطیلی آخر هفته و عدم پوشش نوسانات اونس طلای جهانی توسط بازار آتی سکه  موجب تشدید وضعیت ابهام و جریان ریسک گریزی در بین معامله گران بازار آتی شد و کاهش حجم معاملات را رقم زد. 

وابستگی شدید به نوسان قیمت های طلای جهانی و عدم پیش بینی درست وعدم تطابق ساعات کاری بازار آتی سکه با ساعات کاری بازار جهانی طلا در ساعات پر نوسان و نوسان های محدود و فرسایشی قیمت های در یک محدوده مشخص  روزهای آرام وتا حدی کسالت بار را برای فعالان بازار آتی سکه رقم زده است.

  1.  بازار سکه نقدی:

درحالی که قراررگفتن در ماه محرم وصفر و کاهش تقاضای سنتی دراین ماهها بر قیمت سکه نقدی فشار وارد کرده است ، افزایش انتظارات نزولی به قیمت اونس طلای جهانی موجب تشدید فشارهای کاهشی شده است.

با توجه به واکنش کند وتدرجی قیمت سکه نقدی به تحولات بازارهای تاثیر کذار انتظار می رود پس از تثبیت قیمت های اونس ودلار شاهد از بین رفتن حباب مثبت و نزدیک شدن به قیمت ذاتی سکه باشیم.

 

  1. بازار ارز :

همانطور که در روز گذشته نیز اشاره شد با کمرنگ تر شدن تقاضای آربیتراژی وکاهش انگیزه برای خروج ارز به کشور های همسایه از سوی معامله گران ارزی و منتفی شدن کاهش نرخ سود بانکی و شناسایی سود توسط معامله گران ارز به دلیل نبود کشش  رشد بیشتر در قیمت های بالا درکنار افزایش تزریق ارز از سوی صرافی بانک ها ، عقب نشینی معامله گران و تعدیل قیمت دلار را پس از ثبت قیمت های سقف سال به دنبال داشت.

اما از روز گذشته با کاهش التهابات و هیجانات و برگشت قیمت ها ی دلار از سقف های قیمتی ، معامله گران ارزی به دنبال شناسایی کف های حمایتی قوی به خرید دلار مبادرت کردند و موجب قرار گرفتن قیمت دلار در مسیر افزایشی شد.

در معاملات امروز باردیگر شاهد افزایش قیمت دلار و هجوم برای  شکسته شدن سقف های قیمتی روزهای گذشته بودیم که بارسیدن قیمت دلار به 3567 تومان این امر میسرشد.

معامله گران این بازار انتظاردارند با نزدیک شدن به اربعین حسینی ، حجم تقاضا در این بازار باردیگر بالا برود و موجب افزایش قیمت دلار بشود.

 

  1.    بازار اونس جهانی :

اونس طلای جهانی هم چنان در انتظار تخلیه هیجانات ناشی از افزایش گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره در ایالات متحده در نزدیکی کمترین قیمت خود در سه ماهه گذشته در نوسان است.

معامله گران نیز هم چنان در انتظار در یافت سیگنال های قوی از آمارهای اقتصادی آمریکا و تصمیمات بانک های مرکزی بزرگ جهان برای اعمال سیاست های پولی و خرید فیزیکی طلا از سوی چین وهند هستند.

پنج شنبه 21 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد