شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه بازار آتی سکه

چهار شنبه 20 آبان 1394   سرویس
هم چنان شاهد تداوم سایه ترس و فشارهای نزولی اونس طلا بر معاملات بازار آتی سکه هستیم

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز نیز با ثبات قیمت اونس طلای جهانی به دلیل تعطیلی بازارهای مالی آمریکا و نبود خبرهای تاثیر گذار در وضعیت خنثی وانتظار قرارگرفتند.  بازار آتی سکه امروز شاهد راه اندازی قرارداد جدید با سررسید تیرماه 95 بود که با قیمت 929 هزار تومان باز گشایی شد  که کوچ معامله گران بازار آتی سکه از سررسیدهای دیگر به این سررسید را به دلیل نوسان  و حساسیت بیشتر به حوادث آتی را به دنبال داشت.

وضعیت انتظاری برای مشخص روند آتی اونس طلای جهانی و واکنش سرد به نوسانات قیمت دلار در بازار ارز در کنار سیاست های انقباضی و نبود نقدینگی در بازار موجب کاهش انگیزه سفته بازانه و نوسانگیری دربازار آتی سکه شده است بازاری که عمده معامله گران آن را نوسان گیران تشکیل می دهد.

در حالی هم چنان شاهد تداوم سایه ترس و فشارهای نزولی اونس طلا بر معاملات بازار آتی سکه هستیم که این بازار به نوسانات محدود اونس طلا با ریسک نوسانات شبانه بازارهای جهانی دلخوش کرده است.

  1. بازار ارز :

درحالی که در روزهای گذشته با تقویت شاخص ارزش دلار در جهان و افزایش قیمت ارز در کشورهای همسایه موجب اضافه شدن تقاضای آربیتراژی به تقاضای تجاری و تشدید هیجانات و انگیزه خرید درمیان معامله گران بازار ارز شده بود اما از روز گذشته با صعود قیمت دلار به قیمت های بالاتر و کمرنگ شدن تاثیر تقاضای آربیتراژی ، کاهش قیمت  دلار و عقب نشینی معامله گران این بازار را به دنبال داشت.

در معاملات امروز معامله گران در انتظار کنار رفتن هیجانات روزهای قبل و مشخص شدن روند قیمتی و تشکیل کف های حمایتی قوی  برای خرید بودند.

 

  1.    بازار اونس جهانی :

بازار اونس طلای در معاملات امروز در شرایطی که بازارهای مالی آمریکا در یادبود سربازان بازنشسته تعطیل بودند در وضعیتی خنثی وانتظاری قرار گرفته است.

در حال حاضر با فروکش کردن هیجانات و تعدیل نسبی انتظارات کاهش به دلیل افزایش گمانه زنی ها به افزایش نرخ بهره در ایالات متحده، نگاه ها به سمت گزارشات وآمارهای اقتصادی جدید و نگرانی ها از ضعف اقتصادی درجهان به رهبری چین معطوف شده است.

در مهم ترین آمارهای اقتصادی تاثیر گذار بروند اونس طلای جهانی در روز جمعه میزان خرده فروشی ماهانه و میزان تورم در بخش تولید ومصرف در ایالات متحده اعلام خواهند شد که می توانند سیگنال هایی برای اطمینان بیشتر به معامله گران برای افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر ارائه بدهند.     

چهار شنبه 20 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد