شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه

سه شنبه 19 آبان 1394   سرویس
پس از صعود قیمت دلار و ثبت رکوردهای جدید قیمتی در سال جدید در روزهای گذشته امروز شاهد تعدیل قیمت دلار بودیم که از مهم ترین دلایل آن عدم همراهی تقاضای آربیتراژی در قیمت های بالا و شناسایی سود توسط معامله گران پس از برگشت از مقاومت 3560 تومان بود.

 بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه  در معاملات امروز با ثبات قیمت اونس طلای جهانی به دلیل نبود خبرهای تاثیر گذار و عدم تداوم رشد قیمت دلار در بازار ارز در روندی خنثی به کار خود پایان دادند ،  و این در حالی بود که جو روانی منفی نسبت به روند قیمت اونس طلا  هم چنان بر معاملات این بازار سایه سنگینی را افکنده است و وضعیت ریسک گریزی و احتیاط را برای معامله گران رقم زده است.

در حالی وضعیت انتظاری برای مشخص شدن روند قیمتی اونس طلا و تثبیت قیمت دلار در سقف های جدید را شاهد هستیم که جو تفکر غالب در بازار آتی سکه از سوی معامله گران صبر و انتظار تا زمان اعمال افزایش نرخ بهره در آمریکا و مشخص شدن روند قیمتی اونس طلا می باشد.

علی رغم افزایش تعداد موقعیت های باز در بازار آتی سکه در معاملات امروز که نشان ازافزایش تمایلات صعودی معامله گران بازار آتی سکه نسبت به تحولات بازارهای تاثیر گذار بود اما عدم تغییر تعداد کل موقعیت های بازقراردادهای آتی سکه نسبت به قبل از اعمال تغییرات از سوی بورس کالا نشان دهنده خروج نقدینگی از این بازار و عدم تمایل معامله گران به افزایش تعداد قراردادهای خود با اخد موقعیت در این بازار دارد که مهم ترین دلیل آن عدم رقابت با بازار رقیب نرخ بهره بانکی بالا می باشد.

  1.  بازار سکه نقدی:

درحالی که انتظار می رفت افزایش قیمت دلار به رشد بیشتر قیمت سکه نقدی در بازار تهران منتهی شود اما انتظارات وجو روانی نزولی و افت شدید قیمت اونس طلای جهانی در هفته گذشته موجب احتیاط وترس معامله گران شده است.

 

  1. بازار ارز :

پس از صعود قیمت دلار و ثبت رکوردهای جدید قیمتی در سال جدید در روزهای گذشته امروز شاهد تعدیل قیمت دلار بودیم که از مهم ترین دلایل آن عدم همراهی تقاضای آربیتراژی در قیمت های بالا و شناسایی سود توسط معامله گران پس از برگشت از مقاومت 3560 تومان بود.

 

  1.    بازار اونس جهانی :

درنبود خبرهای مهم و تاثیر گذار بر بازار اونس طلای جهانی در معاملات امروز و تعطیلی بازار های آمریکا در روز چهارشنبه به دلیل یاد بود سربازان بازنشسته انتظار نوسان چندانی در قیمت اونس طلا نمی رود.

اونس طلای جهانی که از اواسط اکتبر به این سو نزدیک به 8.5 درصد از ارزش خود را ازدست داده است و اسیر جو روانی ناشی از تقویت گمانه زنی ها نسبت افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر شده است وبه نظر می رسد برای رهایی از فشارهای نزولی نیاز به محرک قوی دارد

سه شنبه 19 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد