شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد

گزارش روزانه بازار آتی سکه

دو شنبه 18 آبان 1394   سرویس
تقویت احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا به عنوان اصلی ترین عامل تاثیر گذار بر روند نزولی اونس ، تشدید جو روانی نزولی و انتظار برای افت بیشتر اونس را رقم زده است

 بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه  در معاملات امروز نیز بدون توجه به رشد قیمت دلار در بازار ارز و ثبیت سقف های جدید قیمتی در سال جاری، هم چنان تحت فشار های نزولی و انتظارات نزولی در قیمت اونس طلا در وضعیت انتظاری و روندی نسبتاً  خنثی به کار پایان دادند.

تقویت احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا به عنوان اصلی ترین عامل  تاثیر گذار بر روند نزولی اونس ، تشدید جو روانی نزولی و انتظار برای افت بیشتر اونس را رقم زده است و نبودن  نشانه های محکم مبنی  بر صعودی بودن اونس در کوتاه مدت موجب تقویت ریسک گریزی و عقب نشینی معامله گران برای خرید شده است.

بی اعتنایی به رشد قیمت  دلار  و موقتی دانستن آن به دلیل ترس از واکنش دولت برای کنترل آن و جو روانی منفی نسبت به تغییرات قیمت اونس طلا و انتظار برای بازگشایی سررسید جدید تیرماه 95 از روز چهارشنبه و مبهم بودن روند آتی سکه معاملات کم رمقی برای بازار آتی سکه رقم زده است.

  1. بازار سکه نقدی:

در شرایط ثبات نسبی قیمت اونس طلای جهانی و جو روانی نزولی نسبت به روند آتی آن پس از ریزش شدید هفته گذشته، امروز نیز سکه نقدی به کمک افزایش قیمت دلار و انتظارات صعودی در این بازار با افزایش مواجه شد.

 

  1. بازار ارز :

پس از اطمینان یافتن معامله گران بازار ارز نسبت به تثبیت قیمت دلار در بالای مرز روانی 3500 تومان و بالا آمدن کف قیمتی دلار  موجب از بین رفتن ترس  و احتیاط و افزایش  روحیه خرید جریان ریسک پذیری در میان معامله گران بازار ارز شده است.

این در حالی است که  هم چنان  سایه ترس  از عرضه های گسترده  صرافی بانک ها در قیمت های بالاتر  در راستای سیاست جلوگیری از شوک های ناگهانی موجب  رشد لاک پشتی  قیمت دلار  و کاهش بازه نوسان قیمت دلار شده است.

  1. بازار اونس جهانی :

در حالی بازار اونس طلا در انتظار توقف روند نزولی اونس و خروج اونس از فشار افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر است انتشار آمارقوی  اشتغال ماهانه در ایالات متحده (NFP)  و افزایش گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره در نشست ماه دسامبر فدرال رزرو  موجب افزایش تقویت شاخص ارزش دلار به بالاترین سطوح در 7 ماهه گذشته و افت شدید اونس طلا به کمترین سطوح در سه ماهه گذشته شده است.

 

دو شنبه 18 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد