کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه یک شنبه 17 آبان 1394

یک شنبه 17 آبان 1394   سرویس
قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز هم چنان تحت تاثیر روند نزولی قیمت جهانی اونس طلا و ترس و احتیاط معامله گران از ریزش بیشتر آن قرار داشت
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه  در معاملات امروز هم چنان تحت تاثیر روند نزولی قیمت جهانی اونس طلا و ترس و احتیاط معامله گران از ریزش بیشتر آن قرار داشت این درحالی بود که افزایش قیمت های دلار و سکه نقدی نیز نتوانستند از بار منفی جو روانی بازار آتی سکه بکاهند.

همانطور که در روزهای قبل نیز گفته شد تدوام  افت سنگین قیمت اونس طلا در روزهای گذشته با قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در ایالات متحده ، چشم انداز نزولی و جو روانی بدبینی را در جلوی دید معامله گران را ترسیم کرده است.

وابستگی شدید تغییرات قیمت بازار آتی سکه به روند قیمت اونس طلای جهانی موجب سرایت جوروانی بدبینی نسبت به قیمت های آتی اونس طلا به معاملات بازار آتی سکه شده است و باعث کاهش انگیزه معامله گران برای ورود به بازار آتی سکه و کاهش تعداد موقعیت های باز در معاملات امروز را به دنبال داشت.

  1.  بازار سکه نقدی:

واکنش کند به تغییرات بازارهای تاثیر گذار و ایجاد حباب منفی و مثبت و فاصله گرفتن از ارزش واقعی خود با توجه به تحولات قیمتی اونس طلا و انتظارات قیمت ارز در آینده ازمهم ترین فاکتورهای اصلی این بازار هستند.

 

بازار ارز :

تعادل قیمتی میان عرضه و تقاضا در مرز روانی 3500، که موجب محدود شدن دامنه نوسان و احتیاط و ترس و جو انتظاری برای مشخص شدن روند قیمت دلار شده بود با افزایش شاخص ارزش دلار در جهان موجب به هم خوردن تعادل قیمتی و سنگینی کفه تعادل به سمت تقاضا شد و رشد قیمت دلار را به دنبال داشت.

طولانی شدن انتظار برای گشایش های هسته ای و اقدامات دولت برای خروج اقتصاد از رکود و بازگشت قیمت های جهانی نفت وکالاها از کف قیمتی موجب جمع تر شدن فنر افزایشی در قیمت دلار شده است.

اقدامات دولت در دوسال گذشته بیشتر جنبه روانی داشته و با جمع آوری نقدینگی و دامن زدن به رکود و جو ناشی از توافق هسته ای به کنترل قیمت ارز پرداخته است و حال مسئله مهم این است که وعده دولت در تک نرخی کردن ارز در چه قیمت هایی رخ خواهد داد.

 

 

بازار اونس جهانی :

بازار اونس طلای هم چنان تحت تاثیر کاهش نرخ بیکاری در ایالات متحده به کمترین میزان خود در 7 سال گذشته و تقویت احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر تحت فشارهای نزولی قرار گرفته است.

یک شنبه 17 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد