انتظارات برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو پس از گزارش وزارت کار آمریکا تقویت شده است

یک شنبه 17 آبان 1394   سرویس
​ تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص بهبود اوضاع بازار اشتغال در ماه اکتبر، انتظارات و گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال تقویت شده است.

به گزارش  پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز ، موسسه تحقیقاتی براون برادرز اعلام کرد: آمارهای اشتغال در آمریکا به طور قابل توجهی قوی تر از انتظارات سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی بوده است.

 

بر اساس این گزارش موسسه براون برادرز افزود: دیگر جای هیچ شکی باقی نمانده است که فدرال رزرو در نشست دسامبر مساله افزایش نرخ بهره را در دستور کار قرار خواهد داد.

 

کریستوفر وچیو تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری دیلی اف ایکس گفت: تقویم های خود را برای نشست 16  دسامبر فدرال رزرو آمریکا تنظیم کنید. پس از انتشار گزارش اخیر وزارت کار آمریکا، بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که افزایش نرخ بهره در نشست دسامبر قطعی خواهد بود.

 

فدرال رزرو آمریکا از سال 2006 میلادی تاکنون نرخ بهره را افزایش نداده است. وچیو افزود: پیش از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا نظرسنجی ها نشان می داد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر به 60 درصد رسیده ولی پس از انتشار این گزارش احتمال افزایش نرخ بهره به بیش از 74 درصد رسیده است.

یک شنبه 17 آبان 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد