کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد :

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه پنج شنبه 14 آبان 1394

پنج شنبه 14 آبان 1394   سرویس
قیمت های آتی سکه در معاملات امروز نیز تحت تاثیر ادامه روند نزولی قیمت اونس طلا و حرکت رو به پایین قیمت سکه نقدی با کاهش مواجه شدند.
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های آتی سکه در معاملات امروز نیز تحت تاثیر ادامه روند نزولی قیمت اونس طلا و حرکت رو به پایین قیمت سکه نقدی با کاهش مواجه شدند.

باتوجه به تاثیر پذیری قیمت بازار آتی سکه از تغییرات قیمت اونس طلا جهانی ، تداوم روند نزولی قیمت اونس طلا در واکنش به سخنان خانم ژانت یلن رئیس بانک فدرال رزرو موجب تشدید ترس و احتیاط معامله گران شده است.

در حالی که معامله گران بازار آتی سکه در انتظار مشخص شدن جهت حرکتی قیمت اونس طلا و پایان یافتن روند نزولی اونس طلا هستند در پیش بودن خبر مهم  میزان اشتغال ماهانه ایالات متحده (NFP) و تاثیر آن بر نوسانات قیمت اونس طلا موجب تشدید وضعیت انتظاری و جریان ریسک گریزی در بین معامله گران بازار آتی شد و افت حجم معاملات و تعداد قراردادهای باز را در معاملات امروز رقم زد.  

  1.  بازار سکه نقدی:

 افت شدید اونس در روزهای گذشته موجب پر شدن حباب منفی (کمتر بودن ارزش بازاری از ارزش ذاتی ) سکه نقدی شد و در ادامه با تشدید روند نزولی قیمت اونس شاهد مقاومت سکه نقدی در برابر کاهش بیشتر  و تدوام واکنش کند و تدریجی به نوسانات قیمت بازارهای تا ثیر گذار هستیم .

انتظار می رود با توجه به ثبات قیمت دلار با تثبیت قیمت اونس طلای جهانی شاهد تخلیه حباب مثبت قیمتی ایجاد شده باشیم.

بازار ارز :

پس از عبور قیمت دلار از سد روانی 3500 تومان هم چنان شاهد تقابل نیروهای افزایشی وکاهشی برای تثبیت در کانال جدید قیمتی هستیم.

ترس و احتیاط معامله گران از عرضه های صرافی بانک ها موجب افزایش تردیدها نسبت ادامه روند افزایشی قیمت دلار و روند کم نوسان دراین روزها شده است و دامنه نوسان را محدود کرده است.

مشخص نبودن جهت حرکت قیمتی دلار موجب کاهش حجم معاملات وتشدید فضای انتظاری شده است و معامله گران بازار با افزودن بر خریدهای خود در نزدیکی قیمت 3500 تومان به حمایت از دارایی های خود و قرار رگفتن در مسیر صعودی دلار پرداخته اند و قیمت 3500 تومان که در گذشته یک مقاومت مهم در مقابل روند صعودی دلار بود اینک با بالا آمدن کف قیمتی دلار تبدیل به سطح حمایتی مهم برای قیمت دلار شده است.

بازار اونس جهانی :

پس از اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا مبنی بر احتمال افزایش نرخ بهره در نشست دسامبر ، قیمت طلا همچنان زیر فشار زیادی قرار دارد و امروز پنج شنبه نزدیک به پایین ترین سطح خود در یک ماه اخیر رسیده است.

ژانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا شب گذشته در اظهارات مهمی در نشست استماع سنا تاکید کرد: احتمال افزایش نرخ بهره در نشست دسامبر با توجه به بهبود اوضاع اقتصادی و نرخ تورم وجود خواهد داشت.

 اظهارات یلن موجب شده است تا 60 درصد کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار بر این باور باشند که فدرال رزرو در نشست دسامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

در شرایطی که افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو  در سال جاری باردیگر قوت گرفته است معامله گران در انتظار آمارهای جدید اقتصادی مهم هستند تا قبل از نشست بعدی بانک فدرال رزرو در ماه دسامبر  در تاثیر گذارترین اخبار دو گزارش میزان اشتغال ماهانه (NFP) و یک گزارش تولید ناخالص داخلی (GNP) را خواهیم داشت که می توانند تصویر روشن تری از زمان افزایش نرخ بهره درجلوی دید سرمایه گذاران قراربدهند

پنج شنبه 14 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد