شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه چهار شنبه 13 آبان 1394

چهار شنبه 13 آبان 1394   سرویس
ثبات نسبی و واکنش کند و سرد سکه نقدی به تغییرات بازارهای تاثیر گذار شکل گیری حباب مثبت ومنفی را در سکه نقدی را رقم زده است.
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های آتی سکه در معاملات امروز نیز تحت تاثیر وضعیت انتظاری برای مشخص شدن روند قیمت اونس طلا در روندی نسبتاً خنثی قرار گرفتند. افت سنگین قیمت اونس طلا در روزهای گذشته ، چشم انداز نزولی و جو روانی بدبینی را در جلوی دید معامله گران را ترسیم کرده است.

در معاملات امروز نیز با تثبیت قیمت دلار در بالای مرز روانی 3500 تومان و شناسایی کف قیمتی اونس طلای جهانی توسط معامله گران موجب افزایش انگیزه خرید و افزایش تعداد موقعیت های باز شد.

معامله گران بازار آتی سکه پس از افت سنگین قیمت اونس طلا در انتظار تثبیت قیمت اونس با ارزیابی زمان افزایش نرخ بهره در ایلات متحده چشم به انتشار آمار اشتغال ماهانه ایالات متحد هستند که در روز جمعه گزارش خواهد شد. 

  1. بازار سکه نقدی:

ثبات نسبی و واکنش کند و سرد سکه نقدی به تغییرات بازارهای تاثیر گذار شکل گیری حباب مثبت ومنفی را در سکه نقدی را رقم زده است.

پیش تر به کاهش کارآیی و حساسیت بازار نسبت به نوسانات قیمت های اونس طلا و دلار اشاره شده بود که شروع ماه های محرم و صفر و رکود سنتی تقاضا در این ماه ها موجب تشدید آن شده است. پس از امیدواری به انجام توافق هسته ای و لغو تحریم های بین المللی و چشم انداز نزولی اونس موجب افت تقاضا و از بین رفتن هیجانات خرید دراین بازار شده است.

بازار ارز :

باقی ماندن قیمت دلار در بالای مرز روانی و مهم 3500 تومان موجب افزایش اطمینان معامله گران نسبت به تغییر کانال قیمتی وبالاآمدن کف قیمتی دلار برای انجام معاملات عمده شده است.

با عبور از سد مقاومتی 3500 تومان وشکسته شدن سقف قیمتی سال انتظار می رود شاهد تدوام روند افزایش تدریجی در مسیر آرام وپیوسته در آینده باشیم.

تداوم اقدامات اتقباضی دولت وجمع آوری نقدینگی در کنترل بازار ارز و بالاتکلیفی فعالان اقتصادی و انتظار برای خروج اقتصاد از وضعیت رکود در دوران پساتحریم و طولانی شدن  انتظارها برای بازگشت قیمت های جهانی نفت وکالا از کف های قیمتی و سرازیر شدن سرمایه های خارجی و دسترسی به منابع بلوکه شده ارزی پس از لغو تحریم ها و افزایش صادرات غیر نفتی موجب عمیق تر شدن رکود و بی رمق تر شدن اقتصاد شده است.

دولت جدید که با قراردادن تمام تخم مرغ ها در سبد هسته ای موجب بالارفتن انتظارات برای نتایج ملموس اقتصادی پس از حل پرونده هسته ای شده است و درحال حاضر دولت جدید پس از سپری کردن نیمی از عمر خود با چالش بزرگ رکود مواجه شده است وتجربه اقتصاد ایران نشان داده است که هرگز رونق اقتصادی بدون ایجاد تورم ممکن نبوده است

بازار اونس جهانی :

درحالی بازار اونس درانتظار اعلام میزان اشتغال ماهانه ایالات متحده (NFP) در روز جمعه می باشد که هم چنان تقویت گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره توسط بانک فدرال رزرو آمریکا فشارهای نزولی شدیدی را بر روی نقاضای طلا در جهان وارد کرده است و افزایش جریان ریسک گریزی و افت قیمت اونس به پایین ترین سطح خود در پنج هفته گذشته رقم زده است.

امروز نیز میزان موجودی کل ذخایر طلا صندوق جهانی اسپایدر (SPDR) به 686.304 تن تقلیل یافت که پایین ترین موجودی ذخایر طلا اسپایدر در 5 هفته گذشته است که نشان از تمایلات نزولی بازار اونس طلا می باشد.

در حالی که بیشتر اخبار وداده های اقتصادی امروز تحت تاثیر سخنرانی خانم ژانت یلن رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا قراداشت اما میزان اشتغال بخش خصوصی طبق پیش بینی ها خنثی گزارش شد و میزان تجاری بالاتر از پیش بینی ها بود.

رئیس بانک فدرال رزرو  آمریکا در سخنرانی امروز به افزایش نرخ بهره در نشست بعدی کمینه سیاستگذاری این بانک اشاره ای نکرد وآن را وابسته به داده های اقتصادی در آینده موکول کرد و اعلام کرد که این بانک وضعیت اقتصادی را هم چنان رصد کرده و نظارت می کند

چهار شنبه 13 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد