قیمت طلا تا پایان سال آینده به بیش از 1500 دلار خواهد رسید

چهار شنبه 13 آبان 1394   سرویس
در حالی که روند نزولی قیمت طلا همچنان ادامه دارد و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است ولی رئیس یکی از بزرگترین شرکتهای معاملات طلای آلمان بر این باور است که این فلز زرد در بلندمدت بار دیگر خواهد درخشید.

به گزارش سایت طلا ولفگانگ رزباخ رئیس شرکت "دگوسا گلدهندل" آلمان در مصاحبه با استریت تایمز تاکید کرد: قیمت طلا تا پایان سال آینده روندی کاملا صعودی خواهد داشت و به بیش از 1500 دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.

 

بر اساس این گزارش شرکت گلدهندل آلمان هفته گذشته نخستین دفتر فعالیت خود در آسیا را در سنگاپور اقتتاح کرده است. قیمت طلا در سه سال اخیر روندی نزولی داشته است.

 

قیمت طلا نسبت به رکورد 1882 دلاری در سپتامبر 2011 میلادی بیش از 39 درصد کاهش یافته است. رزباخ در این باره تصریح کرد: ما مرحله ای طولانی از روند صعودی قیمت طلا را در سال های گذشته داشتیم که به نظر من این روند چندان سالم نبود و بخش زیادی از افزایش قیمت طلا در سال های قبل توجیه منطقی نداشته است.

 

وی افزود: نااطمینانی و نگرانی نسبت به وضعیت اقتصادی جهان می تواند بار دیگر موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا طی ماه های آینده شود. هنوز بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی طلا را به عنوان مکان امن سرمایه گذاری در نظر می گیرند و اقدام به خرید می کنند.

 

وی گفت: چین را در نظر بگیرید. در حالی که ارزش سهام در بازار چین با نوسانات شدیدی روبرو شده ، مردم چین غیر از طلا در چه بازار دیگری می توانند سرمایه گذاری کنند؟ بی شک افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای جهانی به خصوص چین و هند می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته باشد.

 

این تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد: با افزایش مجدد تقاضای طلا و ثابت بودن عرضه و تولید، قیمت بار دیگر با افزایش روبرو خواهد شد. بانک های مرکزی جهان نیز همچنان به خرید طلا ادامه می دهند. اگر شما همه این عوامل را در نظر بگیرید، دلایل مثبت زیادی داریم که نشان می دهد قیمت طلا طی ماه های آینده افزایش خواهد یافت.

 

وی تصریح کرد: پیش بینی ما این است که قیمت هر اونس طلا تا پایان سال آینده به بیش از 1500 دلار خواهد رسید.

چهار شنبه 13 آبان 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد