کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه سه شنبه 12 آبان 1394

سه شنبه 12 آبان 1394   سرویس
اونس طلا در جای حساسی قراردارد روزهای چهارشنبه وجمعه این هفته می تواند تا حدزیادی روند اونس را تعیین کند فردا سخنرانی خانم جانت یلن رئیس فدرال رزرو ودر روز جمعه انتشار آمار میزان اشتغال ماهانه در آمریکا را خواهیم داشت.
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر ادامه روند نزولی قیمت اونس طلای جهانی با کاهش مواجه شدند به طوری که تثبیت دلار در بالای 3500 تومان هم نتوانست بر بدبینی ایجاد شده به روند قیمت اونس طلا فائق آمده و از ریزش قیمت های آتی سکه ممانعت کند.

با ثبات قیمت های دلار وسکه نقدی و کاهش دامنه نوسان قیمت اونس طلا موجب کاهش حجم معاملات بازار آتی سکه شده است .بازار آتی سکه که همانند سایر بازارهای دیگر از کمبود نقدینگی به دلیل سیاست های انقباضی وعدم رقابت با بازدهی سود بانکی از مدت ها قبل دچار رکود شده است ، افت شدید قیمت اونس طلا و برگشت انتظارات نزولی موجب تشدید روند نزولی وترس معامله گران به سرمایه گذاری دراین بازار شده است.همچنین در معاملات امروز به تعداد قرادادهای باز بازار افزوده شد که بیشتر ناشی از امیدواری به تداوم روند افزایشی قیمت دلار و شناسایی کف قیمتی در اونس طلا توسط معامله گران بود.

  1.  بازار سکه نقدی:

واکنش کند قیمت سکه نقدی به تغییرات قیمتی در بازارهای تاثیر گذار و عدم کاهش قیمت سکه نقدی در برابر  افت سنگین اونس طلای جهانی ، پر شدن حباب منفی سکه و ایجاد حباب مثبت در سکه نقدی در معاملات امروز رقم زد و به دوره یک ماهه ایجاد حباب منفی در سکه نقدی پایان داد.

 

بازار ارز :

معامله گران بازار ارز پس از عبور سد روانی و مهم 3500 تومان هنوز هم در ترس و نگرانی از بازگشت قیمت دلار به زیر این سطح مهم بوده و در حال محک زدن سطح جدید قیمتی برای انجام معاملات هستند.

معاملات بازار ارز در روزهای اخیر تحت تاثیر کاهش قیمت جهانی طلا و تقویت ارزش دلار در جهان و نزدیک شدن به اجرای لغو تحریم ها و مذاکرات سوریه و تقویت ارزش لیر ترکیه معطوف بوده است.

استراتژی دولت در دوسال گذشته مبنی بر کنترل اضطراری نرخ تورم از طریق سیاست های اتقباض پولی و تمرکز بر دیپلماسی هسته ای در کنار طولانی شدن این مذاکرات وابهام در نتایج واقعی آن فعالان اقتصادی را هم چنان منتظر نگه داشته و به رکود دامن زده است. واینک به نظر می رسد نگرانی از پیامدهای نرخ سود بانکی وسیاست های محرک پولی دولت را ناگریز به افزایش تدریجی نرخ ارز در آینده بکند.

بازار اونس جهانی :

قیمت اونس طلای جهانی در معاملات امروز نیز به خاطر افزایش گمانه زنی ها از افزایش نرخ بهره در آمریکا درکمترین سطوح قیمتی خود در یک ماه گذشته در نوسان می باشد.

بازار اونس طلا هم چنان در شوک خبر نشست هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا قرارداد جایی که برای اولین باز از سال 1999 به افزایش نرخ بهره در نشست بعدی این بانک اشاره مسقیم شد و تجدید نگرانی سرمایه گذاران و افت شدید تقاضا را به دنبال داشت.

امروز نیز موجودی کل ذخائر صندوق جهانی اسپایدر(SPDR) به 689.28 تن تقلیل یافت که پایین ترین موجودی ذخائر این صندوق در سه هفته اخیر است واین صندوق از روز 19 اکتبر به این سو خریدی را نداشته است.

در هفته گذشته صندوق سرمایه گذاری طلا بزرگ ترین کاهش خود در سه ماه گذشته را تجربه کردند و بیش از یک میلیارد دلار از ارزش  خودرا ازدست دادند. در آخرین نظر سنجی صورت گرفته توسط CMEGROUP معامله‌گران طلا احتمال تصویب افزایش نرخ‌ها در نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا را 50 درصد برآورد کرده‌اند که در مقایسه با 34 درصد در هفته گذشته نشان از قوت گرفتن  دورنمای افزایش نرخهای بهره آمریکا پیش از پایان سال 2015 است، تحلیلگران و معامله گران طلا با اشاره به وخیم شدن دورنمای فنی و همچنین نبود تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری قابل توجه، سقوط قیمت بیشتری برای این فلز زرد پیش بینی می‌کنند. بالا رفتن نرخهای بهره به جذابیت سرمایه‌گذاری طلا که دارایی بدون بازده به شمار می رود، لطمه می‌زند و در مقابل از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.

سه شنبه 12 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد