شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه دوشنبه 11 آبان 1394

دو شنبه 11 آبان 1394   سرویس
بیانیه تند نشست هفته گذشته بانک فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره در نشست بعدی خود در اواسط دسامبر در کنار ضعف
  1. بازار آتی سکه :

قیمت های آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر حرکت رو به پایین  قیمت های اونس طلای جهانی وسکه نقدی  در روندی نزولی به کار خود به پایان دادند.

همچنین در معاملات امروز از تعداد قراردادهای باز کاسته شد که نشان دهنده کاهش روحیه خرید و انتظارات نزولی قیمت ها درآینده به دلیل  تداوم روند نزولی قیمت اونس طلای جهانی و افزایش جریان ریسک گریزی وترس در میان معامله گران بازار بود.

با توجه به تاثیر پذیری بیشتر قیمت های بازار آتی سکه از روند قیمت اونس طلای جهانی و نسبت به تغییرات قیمت دلار در بازار ارز ، نوسانات غیر قابل پیش بینی قیمت اونس طلای جهانی و عدم پوشش تمام نوسانات قیمت اونس طلا، موجب افزایش ترس واحتیاط در میان معامله گران این بازار شده است.

  1.  بازار سکه نقدی:

 بازار سکه نقدی با وجود پایان دهه ابتدایی محرم هم چنان زیر سایه سنگین افت تقاضای سنتی در ماه محرم قرار گرفته است و تقاضای محسوسی دراین بازار ندیده نمی شود ودر انتظار بازگشت رونق به معاملات با پایان ماه محرم و صفر می باشد.

 

بازار ارز :

قیمت دلار در معاملات امروز نیز در تلاش برای تثبیت خود در کانال 3500 تومان بود 

عبور از سد سد روانی 3500 تومان که در دفعات قبل حساسیت های زیادی را در رسانه ها ایجاد کرده بود و صرافی بانک ها را مجبور به واکنش در برابر آن با عرضه های گسترده کرده بود موجب افزایش احتیاط معامله گران و انتظار برای تثبیت قیمت دلار دربالای محدوده 3500 تومان برای انجام معاملات عمده شد.

همانطور که در روزهای گذشته نیز اعلام شد انتظار می رود با کنار رفتن عوامل روانی و هیجانات کاذب و حرکت این بازار به سمت واقعی شدن قیمت ها با تاثیر از عرضه وتقاضای واقعی شاهد تداوم روند رشد تدریجی قیمت دلار در مسیر افزایشی در راستای سیاست های دولت در کنترل نرخ ارز بدون شوک های ناگهانی باشیم.

هرچند برخی از معامله گران معتقدند که تا اجرایی نشدن لغو تمامی تحریم ها و برگزاری انتخابات اسفندماه دولت هم چنان به کنترل قیمت دلار و تثبیت وضعیت فعلی با ادامه سیاست های انقباض پولی خود در کنترل تورم ادامه خواهد داد و بازارهای داخلی را هم چنان در وضعیت انتظاری برای خروج از رکود باقی خواهند ماند.

 

بازار اونس جهانی :

 

 

بیانیه تند نشست هفته گذشته بانک فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره در نشست بعدی خود در اواسط دسامبر در کنار ضعف سایر ارزهای جهانی به دلیل سیاست های انبساط مرکزی اقتصادهای عمده جهان موجب تدوام افزایش ارزش شاخص دلار و کاهش قیمت اونس طلا شده است.

 

در معاملات امروز بازار اونس طلای جهانی شاهد ادامه روند نزولی قیمت اونس طلا ورسیدن به پایین سطح در 4 هفته گذشته را پس از افزایش گمانه زنی ها به افزایش نرخ بهره در آمریکا شاهد هستیم.

در حالی که در هفته جاری توجه اصلی بازار به سخنرانی مقامات بانک فدرال رزرو خواهد بود که با توجه به موضع گیری قبلی اکثریت اعضاء فدرال رزرو بر افزایش نرخ بهره تا پایان سال جاری بوده است و همین امر بر فشار های نزولی بر قیمت اونس طلا افزوده است و افت شدید تقاضای فیزیکی و جریان سرمایه به سمت اونس طلا را رقم زده است.

امروز اعلام شد که موجودی کل ذخائر طلای صندوق اسپایدر جهامی (SPDR) با سه دهم درصد کاهش به 692.26 تن تقلیل یافته است که نشان از روند نزولی اونس داشت.

بازار اونس طلای جهانی در انتظار مهم ترین خبر هفته مربوط به میزان اشتغال ماهانه آمریکا (NFP) است که در روز جمعه منتشر خواهد شد.  

در مهم ترین آمارهای اقتصادی امروز نیز شاخص مدیران خرید کارخانجات صنعتی در ماه گذشته در ایالات متحده در پایین ترین سطح خود در دوسال اخیر باقی ماند این درحالی بود که بازار هم چنان تحت تاثیر افزایش شاخص ارزش دلار و گمانه زنی از افزایش نرخ بهره قرارداشت.

دو شنبه 11 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد