شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه چهارشنبه ششم آبان 1394

چهار شنبه 6 آبان 1394   سرویس
بازار آتی سکه تحت سایه سنگین جلسه بانک مرکزی آمریکا
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز در حالی که هم چنان تحت تاثیر جلسه مهم بانک فدرال رزرو آمریکا و تاثیر زیاد آن برروند قیمتی  اونس طلای جهانی در وضعیت ریسک گریزی و احتیاط قرارداشتند با رشد قیمت اونس طلای جهانی و تثبیت آن در بالای 1170 دلار با افزایش مواجه شدند.

همچنین در معاملات امروز نیز به تعداد قراردادهای باز بازار آتی سکه افزوده شد که ناشی از ادامه واکنش مثبت به تغییرات اعمالی از سوی بورس کالا در قوانین بازار آتی سکه برای ورود معامله گران جدید به این بازار وکم شدن انتظارات نزولی در قیمت های اونس و دلار با تثبیت قیمت آنها در نرخ های بالا بود.

معامله گران بازار آتی سکه امیدوارند با تثبیت قیمت اونس طلا و از بین رفتن بدبینی و انتظارات کاهشی به روند قیمت اونس طلای جهانی با تعویق نرخ بهره در ایالات متحده در سال جاری و تداوم رشد تدریجی قیمت دلار درمسیر افزایشی موجب برگشت فاصله منطقی میان سررسیدهای آتی سکه از هم و از سکه نقدی و قرار گرفتن بازار آتی سکه در جایگاه واقعی خود در ایجاد ثبات در بازار نقدی سکه ، متعادل کردن قیمت‌ها در بازار ، مدیریت ریسک و جهت دهی و تحلیل در بازار های کالایی از قبیل طلا وسکه در آینده بشود.

  1.  بازار سکه نقدی:

با افزایش و تثبیت قیمت های دلار در بازار ارز و نرخ اونس در قیمت های بالای 1170 ، افزایش قیمت سکه نقدی در بازار طلای تهران را به دنبال داشت.

بازار سکه نقدی هم چنان تحت تاثیر واکنش کند وتدریجی به تغییرات بازارهای تاثیر گذار (بازار اونس طلا و ارز ) و افت تقاضا با شروع ماه محرم و تداوم حباب منفی (کمتر بودن قیمت بازاری از ارزش ذاتی ) قرار دارد.

 بازار ارز :

تشدید تقاضای تجاری برای ارز از سوی فعالان تجاری پس از اتمام دهه ابتدایی محرم و تخلیه هیجانات ناشی از تصویب طرح برجام و صدور دستور برای لغو تحریم ها از سوی کشور های غربی در کنار تقویت قیمت دلار در کشورهای همسایه موجب افزایش تقاضای سفته بازانه توسط معامله گران شده است.

قیمت دلار در معاملات امروز تحت تاثیر رشد نرخ دلار در معاملات دیروز و نزدیک شدن به مرز روانی 3500 تومان در وضعیت احتیاط و ترس از واکنش های احتمالی صرافی های بانک ها با عرضه های گسترده دلار در بازار برای تعدیل قیمت ها قرار داشت و عقب نشینی معامله گران برای افزایش قیمت دلار به بالای 3500 تومان در پی داشت. کارشناسان اقتصادی کنترل بازار ارز را در دوران پساتحریم پس از کنار رفتن ریسک سیستماتیک و هیجانات کاذب برای اقتصاد مضر ارزیابی کرده و براین باور هستند که سیاست های دولت باید به تدریج به سمت اقتصاد آزاد و نظام عرضه وتقاضا در بازار ارز حرکت کند تا ازشوک های قیمتی نظیر سال 91 نیز جلوگیری شود.

 

  1. بازار اونس جهانی :

بازار اونس طلا برای مشخص شدن روند آتی خود به نتیجه تصمیم کمیته سیاستگذاری فدرال رزرو (FOMC) در مورد سرنوشت نرخ بهره در ایالات متحده که امشب در ساعت 21:30 دقیقه اعلام خواهد شد چشم دوخته است.

و هم چنان بحث درخصوص زمان افزایش نرخ سود بانکی برای اولین بار پس از حدود 10 سال و آغاز سیاست های انقباض پولی در کانون توجه سرمایه گذاران بازارهای مالی جهان قراردارد.

قیمت اونس طلای در معاملات امروز نیزتحت تاثیر جلسه امشب بانک فدرال رزرو آمریکا در روندی خنثی قرار گرفت.

آنچه از تحلیل ها و پیش بینی ها و انتشار داده های اقتصادی استنباط می شود این است که بانک فدرال رزرو آمریکا در جلسه امشب خود نرخ بهره را بدون تغییر در نزدیکی صفر درصد نگاه خواهد داشت و بیشتر توجه ها در نشست امروز به پیدا کردن سرنخ هایی از احتمال افزایش نرخ بهره در نشست بعدی در ماه دسامبر خواهد بود.

داده های ضعیف از اقتصاد آمریکا در چند هفته گذشته و کاهش نرخ بهره در چین وتداوم سیاست های محرک پولی در اقتصادهای عمده جهان احتمال تاخیر در افزایش نرخ بهره در سال جاری و انتظار برای افزایش نرخ بهره برای مارس 2016 را افزایش داده است.

چهار شنبه 6 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد