کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد:

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه دوشنبه چهارم آبان 1394

دو شنبه 4 آبان 1394   سرویس
نیمه تعطیل بودن بازار دلار و سردرگمی و تردید معامله گران نسبت به روند قیمت دلار در روزهای آینده موجب کاهش حجم معاملات و محدود شدن دامنه نوسان قیمت دلار شده است.
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر وضعیت انتظاری در اونس طلا برای مشخص شدن نتیجه نشست بانک فدرال رزرو آمریکا در اواخر هفته و تغییرات اندک در قیمت های دلار وسکه نقدی در روندی نسبتاً خنثی قرارداشتند.

با تداوم وضعیت انتظاری در اونس طلا و کاهش محدوده نوسان در بازارهای سکه نقدی و ارز موجب کاهش نوسانات و ثبات قیمت های بازار آتی سکه و افت حجم معاملات امروز بازار آتی سکه شد، اما به تعداد قراردادهای باز افزوده شد که ناشی از تاثیر افزایش جذابیت ورود معامله گران  جدید با اعمال تغییرات داده شده در قوانین بازار آتی سکه و  افزایش انتظارات صعودی و انگیزه خرید در بین معامله گران بود.

درحالی که انتظار می رفت با تغییرات داده شده در قوانین بازار آتی سکه شاهد افزایش جذابیت و ایجاد فواصل منطقی میان سررسیدهای بازار آتی سکه و برگشت شور و نشاط به معاملات بازار آتی سکه باشیم اما کمبود نقدینگی در بازار با سیاست های اتقباض پولی و چشم انداز کاهش نرخ تورم در آینده موجب عدم تمایل سرمایه گذاران  به سرمایه گذاری در بازارهای پرریسک (کاهش تقاضای پول برای انگیزه سوداگرانه ) درمقابل سود بالای بانکی بدون ریسک است.

در حالی که در دوساله گذشته بیشترین تمرکز دولت بر دیپلماسی و کاهش نرخ تورم بوده است اما طولانی شدن مذاکرات هسته ای و ابهام در نتایج واقعی آن و منتظر نگه داشتن فعالان اقتصادی موجب تشدید و تعمیق رکود در اقتصاد شده است.

  1. بازار سکه نقدی:

تغییرات محدود و دامنه نوسان اندک در بازارهای تاثیر گذار (بازار اونس طلا و ارز ) در کنار افت تقاضا با شروع ماه محرم موجب کندی واکنش به نوسانات قیمت بازارهای تاثیرگذار و تداوم حباب منفی (کمتر بودن قیمت بازاری از ارزش ذاتی ) را رقم زده است.

 

  1.  بازار ارز :

نیمه تعطیل بودن بازار دلار و سردرگمی و تردید معامله گران نسبت به روند قیمت دلار در روزهای آینده موجب کاهش حجم معاملات و محدود شدن دامنه نوسان قیمت دلار شده است.

همچنان معامله گران این بازار در انتظار خروج قیمت دلار از وضعیت انتظاری با پایان دهه ابتدایی محرم و تخلیه هیجانات و جوروانی ناشی از تصویب برجام و فعال شدن دوباره تقاضای تجاری توسط فعالان اقتصادی هستند.

 

  1. بازار اونس جهانی :

در حالی که بازار اونس طلای برای تعیین سرنوشت نرخ بهره بانکی در ایالات متحده به عنوان مهم ترین فاکتور تعیین کننده بر روند اونس به نشست روز چهارشنبه بانک فدرال رزرو آمریکا چشم دوخته است ، اما هم چنان چشم انداز ضعیف اقتصاد جهانی در کنار سیاست های واگرایی بانک های مرکزی مهم جهان نظیر بانک مرکزی اروپا ،ژاپن وچین در اتخاد سیاست های انبساط پولی ،شرایط را به گونه ای در آینده ترسیم کرده است که انتظار افت شدید قیمت اونس را دور ذهن نموده است.

اونس طلا  در معاملات امروز در نزدیکی پایین ترین سطح خود در 2 هفته گذشته در نوسان بود تقویت شاخص ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهان و افزایش شاخص های سهام از جمله دلایل اصلی کاهش قیمت اونس طلای جهانی در آستانه جلسه بانک فدرال رزرو در روز چهارشنبه است.

انتظار می رود تا اعلام نتیجه نشست بانک فدرال رزرو آمریکا قیمت اونس طلای جهانی در روندی خنثی و در دامنه نوسان اندکی در نوسان قرارگیرد.

دو شنبه 4 آبان 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد