شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می دهد

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه چهار شنبه 29 مهر 1394

چهار شنبه 29 مهر 1394   سرویس
روند قیمت اونس طلای جهانی در روزهای آینده هم چنان تحت تاثیر آمارهای اقتصادی از ایالات متحده و کمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا قرارخواهد داشت
  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر افزایش جریان ریسک گریزی و احتیاط در بین معامله گران برای نمایان شدن روند آتی قیمت اونس طلای جهانی و در پیش بودن تعطیلات آخر هفته در وضعیت انتظاری و در روندی خنثی قرار گرفت و موجب کاهش دامنه نوسانات و افت شدید حجم معاملات و کاسته شدن از تعداد قراردادهای باز شد.

تدوام وضعیت انتظاری در قیمت اونس طلای جهانی برای انتشار آمارهای اقتصادی تاثیرگذار و عدم قطعیت و نگرانی معامله گران در مورد زمان احتمالی افزایش نرخ بهره توسط بانک فدرال رزرو آمریکا و در پیش بودن جلسه مهم و تعیین کننده کمیته سیاستگذاری فدرال رزرو در هفته آینده موجب افزایش ابهام و سردرگمی سرمایه گذاران در پیش بینی روند قیمتی اونس طلا به عنوان مهم ترین فاکتور موثر بر قیمت های بازار آتی سکه در روزهای آتی شده است.

  1. بازار سکه نقدی:

هم چنان شاهد سایه سنگین رکود سنتی تقاضا برای خرید سکه و طلا در ماه محرم و تعطیلات آخر هفته دهه اول محرم در کنار کاهش نوسانات شدید در نرخ دلار و اونس طلای جهانی موجب باقی ماندن حباب منفی در سکه نقدی شده است.

 

  1.  بازار ارز :

تعادل و توازن نسبی نیروهای افزایشی و کاهشی موجب محدود شدن دامنه نوسان قیمت دلار و قرارگرفتن بازار ارز در وضعیت انتظاری شده است.

در حالی که بازار ارز به دلیل جو ورانی و خوش بینی های  ناشی از وراد شدن طرح برجام به فاز اجرایی  روزهای آرامی را در حال سپری کردن است اما معامله گران در انتظار برداشته شدن فشارهای نزولی با تخلیه کامل هیجانات بازار و سپری شدن دهه اول محرم برای برگشت تقاضا هستند.

  1. بازار اونس جهانی :

باتوجه به نبود خبرهای تاثیرگذارقوی از اقتصاد آمریکا تا پایان هفته و عدم اظهار نظر مقامات پولی و رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا در مورد زمان افزایش نرخ بهره موجب چرخش توجه ها به سمت جلسه فردای بانک مرکزی اروپا و رئیس بانک مرکزی آن معطوف شده است.

چهار شنبه 29 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد