بهای طلا طی روزهای آتی با افزایش بیشتری مواجه خواهد شد

یک شنبه 26 مهر 1394   سرویس
تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده نیز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد که علت اصلی آن افزایش اعتماد سرمایه گذاران بین المللی خواهد بود.

نظرسنجی جدید حاکی است گرچه تعداد مدعیان بیکاری در آمریکا طی هفته ای که گذشت به پایین ترین سطح در 40 سال اخیر رسیده ولی تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت طلا طی روزهای آینده با افزایش بیشتری مواجه خواهد شد.

 

 در نظرسنجی آنلاین این هفته کیتکو، 288 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد 225 نفر معادل 78 درصد بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. 45 نفر معادل 16 درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای داده اند و 18 نفر معادل 6 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد.

 

البته هنوز بسیاری از فعالان اقتصادی بر این باورند که روند صعودی قیمت طلا کوتاه مدت و موقتی خواهد بود و قیمت این فلز زرد در بلند مدت با کاهش همراه خواهد شد.

 

از 35 کارشناس اقتصادی نیز 15 نفر در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده اند که از این تعداد نیز 8 نفر معادل 57 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. 5 کارشناس ارشد اقتصادی معادل 29 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا طی هفته آینده کاهش خواهد یافت و 2 نفر معادل 14 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

 

 برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1190 دلار خواهد بود. گروهی از تحلیلگران نیز تاکید کردند که عامل اصلی افزایش قیمت طلا در روزهای اخیر، کاهش ارزش دلار آمریکا بوده است.

 

فعالان بازار طلا بر این باورند که قیمت طلا در هفته آینده بین 1160 تا 1190 دلار در نوسان خواهد بود. تحلیلگران موسسه آی آی تریدر نیز تاکید کردند که اگر سطح حمایتی 1177 دلاری شکسته شود قیمت طلا به زودی به کمتر از 1150 دلار خواهد رسید.

 

بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست آتی فدرال رزرو آمریکا در ماه اکتبر هستند. گمانه زنی های زیادی در خصوص وضعیت نرخ بهره آمریکا تا پایان امسال مطرح شده است.

یک شنبه 26 مهر 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد