گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه پنج شنبه 23 مهر 1394

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه پنج شنبه 23 مهر 1394

پنج شنبه 23 مهر 1394   سرویس
هیجانات و جو روانی ناشی از تصویب طرح برجام موجب قرار گرفتن بازار ارز در لاک دفاعی و سیاست صبر و انتظار شده است.
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه نیز هم چنان تحت تاثیر روند افزایشی قیمت اونس طلای جهانی و سکه نقدی در بازار تهران در مسیر افزایشی قرارگرفته اند  افزایش قیمت اونس طلای جهانی برای پنجمین روز متوالی پس از انتشار آمارهای نا امیدکننده از اقتصاد آمریکا که به شرط بانک فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره در سال جاری ضربه وارد کرده و به افزایش گمانه زنی به تعویق نرخ بهره تا پایان سال جاری دامن زده است.

در حالی که گمان می رفت پس از کاهش انتظارات نزولی در روند اونس طلای جهانی شاهد برگشت وضعیت نرمال و فاصله منطقی میان قیمت های بازار آتی سکه باشیم اما به نظر کارشناسان این بازار سیاست های انقباضی دولت و افزایش جذابیت سود بانکی در کنار افزایش حباب منفی سکه نقدی موجب عدم شکل گیری این امر شده است.

معاملات امروز بازار آتی سکه تحت تاثیر نوسانات قیمت اونس طلا و سردرگمی معامله گران در پیش بینی روند آتی آن و تعطیلی آخر هفته در وضعیت ریسک گریزی و احتیاط قرار داشت.

  1.  بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 957 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 7 هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 477، 255 و 172 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب منفی سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 10 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3470 تومانی و اونس 1184 دلاری)

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز به قیمت 3388 تومان رسید که نسبت به روز قبل تغییری را نداشت، این در حالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3481 تومان در نوسان بود.

امروز رئیس سازمان انرژی اتمی در سخنانی اعلام کرد که طرح برجام از دوشنبه هفته آینده اجرایی می‌شود.

هیجانات و جو روانی ناشی از تصویب طرح برجام موجب قرار گرفتن بازار ارز در لاک دفاعی و سیاست صبر و انتظار شده است.

در حالی که جو روانی مثبت ناشی از نزدیک شدن به اجرای طرح برجام موجب برتری عرضه بر تقاضا شده است و تقاضای سفته بازی را به شدت کاهش داده است اما افزایش تقاضای تجاری و آربیتراژی با پایین آمدن قیمت ها، مانع از افت قیمت دلار شده است.

  1. بازار اونس جهانی :

کاهش ارزش دلار به بازار اونس طلای جهانی هم چنان تحت تاثیر آمارهای ضعیف اقتصادی از چین و آمریکا و افزایش گمانه زنی ها از تعویق نرخ بهره در سال جاری قرار گرفته است و موجب نزول شاخص ارزش دلار به کمترین سطوح در 7 هفته گذشته در مقابل سایر ارزهای جهان و افزایش قیمت اونس طلای جهانی به بیشترین سطوح در 4 ماهه گذشته شده است.

پنج شنبه 23 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد