گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه دوشنبه 20 مهر 1394

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه دوشنبه 20 مهر 1394

دو شنبه 20 مهر 1394   سرویس
هم چنان بازار آتی سکه پس از کنار رفتن انتظارات نزولی در قیمت دلار به دلیل خوش بینی بیش از حد به توافق هسته ای ، در انتظار خارج شدن اونس طلای جهان از روند نزولی بلند مدت خود و کم شدن اثرگذاری افزایش نرخ بهره در ایالات متحده ، برای برگشت وضعیت نرمال و برقرار شدن فواصل منطقی قیمتی میان سررسید های آتی و سکه نقدی و اصلاح این ناکارآیی بازار در
  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز هم چنان تحت تاثیر روند صعودی قیمت های  اونس طلای جهانی و سکه نقدی در مسیر افزایشی قرارگرفتند.

با ادامه روند افزایشی قیمت اونس طلا و قرارگرفتن در مسیر صعودی موجب افزایش انتظارات صعودی و انگیزه خرید در میان معامله گران بازار آتی سکه و افزایش موقعیت های بازار در معاملات امروز بازار آتی سکه شد.

هم چنان بازار آتی سکه پس از کنار رفتن انتظارات نزولی در قیمت دلار به دلیل خوش بینی بیش از حد به توافق هسته ای ، در انتظار  خارج شدن اونس طلای جهان از روند نزولی بلند مدت خود و کم شدن اثرگذاری افزایش نرخ بهره در ایالات متحده ، برای برگشت وضعیت نرمال و برقرار شدن فواصل منطقی قیمتی  میان سررسید های آتی و سکه نقدی و اصلاح این ناکارآیی بازار در آینده نزدیک است.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 944000 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته  یک هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 474، 257 و 171 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب منفی سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 6 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3475 تومانی و اونس 1161 دلاری)

 

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز به قیمت 3389 تومان رسید که نسبت به روز قبل 1 تومان کاهش داشت، این در حالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3485 تومان در نوسان بود.

در بازار ارز هم چنان شاهد سردرگمی و تردید معامله گران این بازار بر سر دو راهی 3500 تومان هستیم. با تعیین تکلیف نهایی طرح برجام درمجلس و افزایش اعتماد به نفس و تسلط دولت در بازار ارز برای کنترل شوک های قیمتی و کمرنگ شدن تقاضای آربیتراژی و کاهش تقاضای سفته بازانه با افزایش تزریق ارز در محدوده 3500 تومان توسط صرافی بانک ها موجب حبس بازه قیمتی دلار در نزدیکی محدوده 3500 تومان شده است و عبور از این سد قیمتی را با مشکل رو به رو کرده است.

 

  1. بازار اونس جهانی :

اونس طلای جهانی در روزی که بازارهای مالی مهم جهان در ژاپن ، کانادا و ایالات متحده ( به مناسبت روز کریستف کلمب ) تعطیل بودند و انتظار نوسان چندانی نمی رفت ، تحت تاثیر انتشار صورت جلسه فدرال رزرو درهفته گذشته و کاهش احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری و  بازگشت سرمایه گذاران چینی پس از یک هفته تعطیلی ، به بالاترین سطح خود از ماه اوت صعود کرد.

درهفته گذشته  به دنبال اعلام آمارهای ضعیف اقتصادی ایالات متحده وگزارش صندوق بین المللی پول درخصوص کاهش پیش بینی رشد اقتصاد جهانی و انتشار بیانیه نشست ماه سپتامبر بانک فدرال رزرو آمریکا که به نگرانی از تشدید تاثیرات منفی و خطرات کاهش رشد اقتصاد جهانی به اقتصاد آمریکا اشاره داشت ، چشم انداز افزایش نرخ بهره در سال جاری را در هاله ای از ابهام فرو برد و به افزایش تقاضای محافظه کارانه برای خرید اونس طلا دامن زد.

در ماه های اخیر زمان احتمالی افزایش نرخ بهره در ایالات متحده پای ثابت بحث های بازارهای مالی جهان بوده است و پیش بینی زمان قطعی آن توسط فدرال رزرو آمریکا ، آنرا به یک معمای بزرگ برای تحلیل گران و سرمایه گذاران بازار های مالی جهان تبدیل کرده است.

دو شنبه 20 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد