گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه یکشنبه 19 مهر 1394

یک شنبه 19 مهر 1394   سرویس
  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز در حالی با اندکی افزایش مواجه شدند که به دلیل تردید در روند قیمت اونس طلای جهانی در هفته جاری و ثبات قیمت سکه نقدی در وضعیت ریسک گریزی و انتظاری قرار داشتند.

در نبود نوسانات اونس طلای جهانی به دلیل تعطیلی آخر هفته بازارهای مالی جهان و ثبات قیمت سکه نقدی و محدود شدن دامنه قیمت دلار در بازار ارز موجب افت حجم معاملات امروز بازار آتی سکه شد.

تحولات امروز بازار آتی سکه تا حد زیادی تحت الشعاع تصویب طرح برجام در مجلس و ابهامات شکل گرفته در روزهای گذشته قرار داشت. که در نهایت به تصویب طرح کلیات برجام به پایان رسید.

انتظار می رود به دلیل تاثیرپذیری زیاد قیمت های بازار آتی سکه از اونس طلای جهانی با مشخص شدن روند قیمت اونس طلا در روزهای آینده، تاثیر بسزایی برنوسانات قیمت های بازارآتی سکه در هفته های آینده داشته باشد.

  1.  بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 942500 تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 2500 تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 472، 258 و 171 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب منفی سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 7 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3495 تومانی و اونس 1155 دلاری)

 

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز به قیمت 3390 تومان رسید که نسبت به روز قبل 8 تومان کاهش داشت، این در حالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3495 تومان در نوسان بود.

پس از ناکام ماندن قیمت دلار برای ورود به کانال 3500 تومان و برگشت دوباره به کانال 3400 تومان، هم چنان شاهد نوسان قیمت دلار در محدوده 3480 تومان در بازار ارز هستیم.

با تصویب کلیات طرح اجرای برجام در مجلس  موجب افزایش امیدواری به گشایش اقتصادی و افزایش تسلط بیشتر دولت برای کنترل بازار ارز و کاهش انتظارات صعودی در بین معامله گران بازار ارز در آینده شده است.

 

  1. بازار اونس جهانی :

بازار جهانی اونس طلا در حالی این هفته را آغاز خواهد کرد که شاهد ورود معامله گران چینی پس از یک هفته تعطیلی خواهد بود.

آمارهای ضعیف و نا امید کننده اقتصادی در روزهای گذشته و هشدار صندوق بین المللی پول به پیامدهای منفی افزایش نرخ بهره در شرایط کنونی اقتصاد جهانی در برابر حمایت رئیس و اعضاء بانک فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره در سال جاری موجب تشدید ابهام و سردرگمی معامله گران بازارهای مالی جهان در پیش بینی زمان افزایش نرخ بهره در آمریکا و روند آتی قیمت اونس طلای جهانی شده است.

در این هفته بازار اونس طلای جهانی باردیگر آمار و داده های اقتصادی منتشر شده از اقتصاد ایالات متحده را برای پیش بینی روند آتی قیمت ها در کانون توجه خود قرار خواهند داد.

درهفته جاری نیز درمهم ترین رویدادها ، بار دیگر شاهد سخنرانی چندتن از اعضاء فدرال رزرو و انتشار داده های اقتصادی از میزان خرده فروشی و میزان تورم در بخش تولید و مصرف از اقتصاد ایالات متحده خواهیم بود.

یک شنبه 19 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد