گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه شنبه 18 مهر 1394

شنبه 18 مهر 1394   سرویس
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر حرکت صعودی قیمت های  اونس طلای جهانی، سکه نقدی در روندی افزایشی به کار خود پایان دادند.

در معاملات امروز از تعداد قراردادهای باز در بازار آتی سکه کاسته شد که نشان از شناسایی سود و احتیاط معامله گران به دلیل احتمال اصلاح قیمت اونس طلا در واکنش به رشد قیمتی در هفته گذشته و انتظار برای نمایان شدن جهت روند قیمتی در هفته پیش رو داشت.

حجم معاملات امروز بازار آتی سکه نیز در واکنش به رشد قیمت اونس در روز گذشته،  افزایش یافت.

  1.  بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 940 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 6 هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 472، 258 و 171 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب منفی سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 6 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3482 تومانی و اونس 1155 دلاری)

 

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز به قیمت 3398 تومان رسید که نسبت به روز قبل تغییری را نداشت ، این در حالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3499 تومان در نوسان بود.

برخورد به مرز روانی 3500 تومان و افزایش عرضه های صرافی بانک ها با شدت گرفتن حساسیت ها نسبت به افزایش قیمت به این سطح در رسانه های داخل و عدم همراهی و حمایت تقاضای آربیتراژی در کشورهای همسایه و رشد قیمت های جهانی نفت خام و مواد صنعتی و کاهش شاخص جهانی ارزش  دلار موجب احتیاط و ریسک گریزی معامله گران و افت قیمت دلار در معاملات امروز بازار ارز شد.

 

 

 

  1. بازار اونس جهانی :

قیمت جهانی اونس طلا که در هفته گذشته تحت تاثیر داده های اقتصادی ضعیف از بخش های مسکن و تولید در ایالات متحده و هشدار صندوق بین المللی پول در مورد افت رشد اقتصادی در جهان در روندی صعودی قرارگرفته بود، پس از انتشار صورت جلسه نشست ماه سپتامبر بانک مرکزی آمریکا که نشان دهنده تداوم ضعف اقتصاد جهانی وعدم عجله این بانک برای افزایش نرخ بهره در سال جاری بود، به بالاترین میزان خود در سه هفته گذشته صعودکرد.

همچنین میزان ذخائر صندوق جهانی اسپایدر (SPDR) با 0.26 صدم درصد کاهش به 687.20 تن تقلیل یافت.

کمرنگ شدن احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان سال جاری در ایالات متحده موجب  باقی ماندن عدم قطعیت و تشدید ابهام در روند قیمت جهانی اونس طلا شده است. انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا در هفته های آینده تاثیر بسزایی در تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره در سال جاری خواهد داشت.

شنبه 18 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد