موضع محتاطانه فدرال ررزو آمریکا به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود

شنبه 18 مهر 1394   سرویس

 

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری اسکاتیا موکاتا بر این باورند که متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که سیاستگذاران پولی آمریکا برای افزایش نرخ بهره محتاط هستند و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

 

 انتشار آمارهای ناامید کننده وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار اشتغال و کار در ماه سپتامبر ، موجب شده است تا مقام های فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در شرایط کنونی احتیاط بیشتری داشته باشند.

 

بر اساس این گزارش تحلیلگران اسکاتیا موکاتا تاکید کردند که متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو نشان می دهد که مسیر روشنی برای افزایش نرخ بهره آمریکا تا پایان امسال وجود ندارد و این مساله موجب افزایش نسبی قیمت طلا در بازارهای بین المللی شده است.

 

به دنبال انتشار متن مذاکرات فدرال رزرو آمریکا شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی با کاهش روبرو شد و این مساله افزایش شاخص سهام در بازارهای آسیایی را در پی داشته است.

 

تحلیلگران ای ان زد بانک نیز اعلام کردند: فدرال رزرو آمریکا هنوز نگران کاهش رشد اقتصادی این کشور و افت نرخ تورم طی ماه های آینده است. نوسانات شدید بازارهای مالی جهان طی هفته های اخیر نیز به نگرانی بزرگی برای مقام های فدرال رزرو تبدیل شده است.

شنبه 18 مهر 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد