گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه سه شنبه 14 مهر 1394

سه شنبه 14 مهر 1394   سرویس
  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر حرکت صعودی  قیمت اونس طلای جهانی و سکه نقدی با افزایش مواجه شدند.

درمعاملات امروز به تعداد موقعیت های باز در بازار آتی سکه افزوده شد که نشان دهنده افزایش روحیه و انگیزه خرید  و انتظارات صعودی در میان معامله گران با افزایش قیمت اونس بود.

با وجود افزایش حجم معاملات امروز سکه نسبت به روز قبل به دلیل نوسانات قیمت اونس ولی هم چنان واکنش سرد و خنثی  به نوسانات قیمت دلار در بازار ارز  و رشدهای مقطعی و ناپایدار اونس طلای جهانی درهفته های گذشته و انتظارات کاهشی تورم و نبود نقدینگی در بازار درکنار شکل گیری حباب منفی در سکه نقدی با نزدیکی به ماه های محرم وصفر و کاهش خوش بینی به افزایش قیمت در بازارهای تاثیر گذار موجب باقی ماندن حجم معاملات بازار آتی سکه در سطوح پایین شده است.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 928000 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 5 هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 470، 259 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب منفی سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 12 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3485 تومانی و اونس 1148 دلاری)

 

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز به قیمت 3399 تومان رسید که نسبت به روز قبل تغییری را نداشت ، این در حالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3490 تومان در نوسان بود.

در بازار امروز با  افزایش دوباره نرخ دلار در شهرهای مرزی و فعال شدن تقاضای آربیتراژی موجب افزایش قیمت ها در بازار داخل به نزدیکی 3500 تومان شد، که در ادامه ترس و احتیاط معامله گران از تشدید عرضه های صرافی بانک ها با افزایش قیمت دلار به مرز روانی 3500 تومان و با امنیتی شدن بازار و افزایش قیمت اونس طلا (به دلیل رابطه الاکلنگی میان شاخص ارزش دلار و اونس طلای جهانی ) موجب فروکش کردن هیجانات و کاهش قیمت دلار شد.

اصرار و پا فشاری صرافی بانک ها به  پایین آوردن قیمت به زیر 3400 تومان در جریان معاملات تا پایان روز موجب افزایش فاصله قیمتی میان نرخ اعلامی از سوی صرافی بانک ها و نرخ بازار آزاد به حدود 90 تومان شده است که موجب بوجود آمدن رانت برای برخی از افراد خاص شده است.

 

  1. بازار اونس جهانی :

اونس طلای جهانی هم چنان تحت تاثیر داده های ضعیف اقتصادی از بخش اشتغال و تولید و کمرنگ شدن احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در سال جاری در نزدیکی بالا ترین سطخ خود در یک هفته اخیر قراردارد.

همچنین امروز میزان ذخائر صندوق جهانی اسپایدر (SPDR) با 0.22 صدم درصد کاهش به 688.98 تن تقلیل یافت که اولین کاهش در دوهفته اخیر است.

در مهم ترین رویدادهای اقتصادی امروز نیز میزان تجاری ایالات متحده در ماه گذشته اعلام شد که ضعیف تر ازانتظارات بود و نتوانست رضایت سرمایه گذاران را برآورده کند و موجب رشد قیمت اونس طلا  و افزایش تقاضای محافظه کارانه معامله گران شد.

انتشار صورت جلسه نشست پیشین بانک فدرال رزرو در روز پنج شنبه مهم ترین رویداد هفته و در کانون توجه معامله گران بازارهای مالی جهان خواهد بود.

سه شنبه 14 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد