گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه دوشنبه 13 مهر 1394

دو شنبه 13 مهر 1394   سرویس
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر حرکت رو به بالای قیمت اونس طلای جهانی و سکه نقدی با افزایش مواجه شدند.

حبس بازه قیمتی دلار در بازار ارز و نبود خبرهای نوسانی و انتظارات ثبات در آینده با خوش بینی به اجرای توافق هسته ای و محدود شدن نوسانات آتی سکه به نوسان قیمت اونس طلای جهانی هم چنان موجب کاهش حجم معاملات آتی سکه شده است.

انتشار داده های اقتصادی ضعیف در بخش تولید و اشتغال در ایالات متحده موجب افزایش انتظارات در اونس طلای جهانی و افزایش تعداد مو قعیت های باز در معاملات امروز قراردادهای آتی سکه شد.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 923000 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 2 هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 468، 257 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب منفی سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 6 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3475 تومانی و اونس 1136 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش 4 تومانی نسبت به روز قبل به 3399 تومان رسید، این در حالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3480 تومان در نوسان بود.

  تعادل نیروهای افزایشی و کاهشی و ترس از نزیک شدن به محدوده 3500 به دلیل افزایش عرضه های صرافی بانک ها و شناسایی کف قیمتی  در محدوده 3400 تومان و در سایه بودن نقاضای آربیتراژی موجب کاهش دایره نوسان و ایجاد حبس بازه قیمتی دلار در بازار ارز شده است.

 

  1.  بازار اونس جهانی :

بازار اونس طلای جهانی امروز تحت تاثیر انتشار آمار اشتغال ماهانه ایالات متحده در اواخر هفته گذشته و نبود تقاضای معامله گران چینی به دلیل تعطیلات روز ملی این کشور در روندی خنثی قرار گرفت.

درحالی که هفته گذشته سخنان رئیس و اعضاء بانک فدرال رزرو موجب افزایش گمانه زنی ها و امیدواری به افزایش نرخ بهره در سال جاری شده بود اما در اواخر هفته گذشته انتشار آمار ضعیف از بخش اشتغال موجب قرارگرفتن افزایش تردیدها نسبت به افزایش نرخ بهره در دونشست بعدی بانک فدرال رزرو در ماه اکتبر و دسامبر شد.

درهفته پیش رو انتشار بیانیه جلسه گذشته بانک فدرال رزرو آمریکا و اعلام تراز تجاری به همراه نشست های بانک های مرکزی استرالیا ، ژاپن و انگلیس درکانون توجه سرمایه گذاران بازارهای مالی جهان خواهد بود.

در مهم ترین تحولات امروز بازارهای جهانی آمار موسسه مدیریت بخش خدمات آمریکا در ماه سپتامبر پایین تر از حد پیش بینی بازار اعلام شد و موجب افزایش قیمت اونس طلا به محدوده 1140 دلار شد.

دو شنبه 13 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد