گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه شنبه 11 مهر 1394

شنبه 11 مهر 1394   سرویس
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر افزایش  قیمت اونس طلای جهانی و سکه نقدی با افزایش مواجه شدند.

انتظار برای آغاز اقدامات انبساط پولی با وعده وزیر اقتصاد مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی در جلسه این هفته شورای پول و اعتبار و ایجاد تعادل و کف قیمتی در قیمت دلار در کنار زنده شدن امیدواری ها و بیدار شدن اونس از خواب انتظاری به دلیل داده های ضیف از اقتصاد یالات متحده و کم رنگ شدن احتمال افزایش نرخ بهره در نشست ماه اکتبر فدرال رزرو موجب افزایش انگیزه و انتظارت صعودی معامله گران بازار آتی برای خرید و بالا رفتن تعداد قراردادهای باز در معاملات امروز بازارآتی سکه شد.

با خارج شدن اونس از وضعیت انتظاری پس از اعلام میزان اشتغال ماهانه در ایالات متحده موجب افزایش حجم معاملات امروز بازار آتی سکه شد.

  1.  بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 922500 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 8 هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 470، 260 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب منفی سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 4 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3460 تومانی و اونس 1138 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش 4 تومانی نسبت به روز قبل به 3395 تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3474 تومان در نوسان بود.

همانطور که در روزهای قبل نیز گفته شد با پایان تابستان و حذف تقاضای فصلی برای سفرهای تفریحی و زیارتی و کمرنگ شدن تقاضای آربیتراژی با افزایش قیمت دلار در بازار داخل و کم شدن اختلاف قیمت با بازارهای کشورهای همسایه در کنار حضور پر رنگ صرافی بانک ها برای جلوگیری از شوک های قیمتی  موجب کاهش هیجانات و

انگیزه های افزایشی در میان معامله گران و ایجاد تعادل قیمتی در بازار ارز شده است.

سیاست های پولی و مالی دولت در دوران پساتحریم برای خارج کردن اقتصاد از وضعیت رکود و پایان دادن به سیاست های انقباض پولی هم چنان مهم ترین عامل تاثیر گذار بر روند قیمتی دلار در بازار ارز  داخل است.

  1.  بازار اونس جهانی :

درحالی که هفته گذشته قیمت اونس طلای تحت تاثیر گزارش وزارت کار ایلات متحده در مورد تغییرات اشتغال ایجاد در ماه سپتامبر در حالت انتظاری فرو رفته بود با اعلام آمار اشتغال ماهانه بخش غیرکشاورزی آمریکا درماه سپتامبر که پایین تر از پیش بینی ها بود موجب زنده شدن امیدواری ها و بیدار شدن اونس طلا شد.

گزارش های نامناسب اقتصادی منتشر شده در مورد وضعیت اشتغال و تولیدات صنعتی در ایالات متحده که بر کندی رشد اقتصادی تاکید داشت، در مقابل حمایت اکثر اعضای فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره در سال جاری موجب دشوار شدن پیش بینی روند قیمتی اونس طلا در آینده شده است.

شنبه 11 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد