افزایش 25 دلاری قیمت طلا در 15 دقیقه

جمعه 10 مهر 1394   سرویس

به دنبال انتشار آمارهای ناامید کننده از وضعیت بازار اشتغال آمریکا طی ماه سپتامبر قیمت جهانی طلا در طول 15 دقیقه بیش از 25 دلار افزایش یافته است.

 

افزایش 25 دلاری قیمت طلا در 15 دقیقه

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون والت، گزارش جدید وزارت کار آمریکا نشان می دهد که تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده در اقتصاد این کشور طی ماه سپتامبر کمتر از انتظارات اولیه سرمایه گذاران بوده و این مساله موجب شده تا قیمت جهانی هر اونس طلا در طول 15 دقیقه با رشد 25 دلاری روبرو شود.

 

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای جدید مربوط به وضعیت بازار اشتغال آمریکا موجب شد تا نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله این کشور نیز به کمتر از 1.95 درصد برسد که این پایین ترین رقم از آوریل به شمار می رود.

 

وزارت کار آمریکا اعلام کرده است که اقتصاد این کشور طی ماه گذشته تنها 142 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. کارشناسان اقتصادی قبلا پیش بینی کرده بودند که اقتصاد آمریکا در ماه سپتامبر بیش از 203 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

 

گزارش سایت طلا حاکیست، نرخ بیکاری آمریکا نیز طی ماه گذشته به کمتر از 5.1 درصد رسیده است. نرخ تورم آمریکا نیز در ماه سپتامبر نسبت به اوت با افزایش 0.2 درصدی روبرو شده است.

 

به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر گزارش وزارت کار آمریکا و گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو قرار خواهد داشت.

جمعه 10 مهر 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد