گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه پنج شنبه 9 مهر 1394

پنج شنبه 9 مهر 1394   سرویس
  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر کاهش قیمت اونس طلای جهانی بالا رفتن انتظارات کاهشی و سکه نقدی با کاهش مواجه شدند.

محدود شدن نوسان قیمت دلار و عدم پوشش کامل تغییرات اونس طلا توسط بازار آتی سکه با توجه به تاثیرپذیری بیشتر بازار آتی سکه به تحولات اونس طلا و کمتر بودن ساعت کاری روزهای پنجشنبه بازار آتی نسبت به روزهای قبل باعث کاهش حجم معاملات امروز در بازارآتی سکه شد.

ریسک گریزی معامله گران آتی نسبت به نوسانات اونس طلا در تعطیلی آخر هفته به دلیل جو انتظاری برای مشخص شدن روند اونس طلا به دلیل انتشار خبرمهم میزان اشتغال ماهانه ایالات متحده در روز جمعه و عدم تداوم رشد قیمت دلار و باقی ماندن جو احتیاط و ترس از عرضه های صرافی بانک ها باعث افت روحیه خرید و کاهش تعداد موقعیت های باز در معاملات امروز بازار آتی سکه شد.

  1.  بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 914500 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 2 هزار تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 466، 256 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 7 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3466 تومانی و اونس 1112 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با کاهش 6 تومانی نسبت به روز قبل به 3389 تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3466 تومان در نوسان بود.

با تعادل نیروهای افزایشی و کاهشی در بازار ارز  و رابطه الاکلنگی میان قیمت اونس طلای جهانی و شاخص ارزش دلار موجب حرکت بازار ارز به سمت نوسانات قیمت اونس طلای جهانی شده است.

حضور پررنگ صرافی بانک ها برای جلوگیری هیجانات و شوک های قیمتی و کمرنگ شدن نقش تقاضای آربیتراژی با افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته موجب کاهش بیشتر دامنه نوسان قیمت دلار در معاملات امروز شد.

 

 

 

  1.  بازار اونس جهانی :

درحالی که در بازارهای جهانی از امروز تعطیلات یک هفته ای چین به مناسبت روز ملی این کشور آغاز می شود ، هم چنان خبر میزان اشتغال ماهانه (NFP) در ایالات متحده در کانون توجه سرمایه گذاران قراردارد.

در مهم ترین تحولات اقتصادی در بازارهای مالی جهان ، امروز صبح شاخص مدیران خرید کارخانجات صنعتی درچین در پایین سطح خود در 6.5 سال گذشته باقی ماند که موجب باقی ماندن نگرانی از کندی رشد اقتصادی و افزایش تقاضای محافظه کارانه برای اونس طلا شد.

قیمت اونس طلای امروز نیز در میان نگرانی از افت چشم انداز رشد جهانی و افزایش ریسک گریزی معامله گران در آستانه خبر اشتغال ماهانه در آمریکا، با بالا رفتن اتنظارات برای افزایش نرخ بهره به دلیل آمار اشتغال بخش خصوصی در آمریکا که نشان از تداوم بهبود در بازار کار داشت ، موجب کاهش قیمت اونس طلا شد و بارسیدن به قیمت 1112 دلار در جریان معاملات امروز به کمترین سطح خود در دوهفته گذشته رسید. 

پنج شنبه 9 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد