گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه چهار شنبه 8 مهر 1394

چهار شنبه 8 مهر 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه  چهار شنبه 8 مهر 1394

  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر افت قیمت اونس طلای جهانی و سکه نقدی کار خود را با روندی کاهشی به پایان رساندند. این درحالی بود که افزایش قیمت دلار در بازار ارز مانع از ریزش بیشتر قیمت سکه نقدی و قیمت های آتی سکه شد.

با توجه به تاثیرپذیری زیاد قیمت های بازار آتی سکه از نوسانات قیمت اونس طلای جهانی، افزایش نوسانات قیمت اونس طلای  موجب کاهش حجم معاملات امروز شد.

 همچنین در معاملات امروز به تعداد قرادادهای باز افزوده شد که نشان دهنده انتظارات صعودی نسبت و ریسک پذیری معامله گران بازار آتی سکه بود.  

همانطور که در روز قبل نیز گفته شد معامله گران بازار آتی سکه در انتظار از بین رفتن انتظارات نزولی در روند قیمت اونس طلای جهانی با مشخص شدن زمان افزایش نرخ بهره در آمریکا هستند و معتقدند خبر افزایش نرخ بهره در آمریکا بیشتر تاثیر خود را برروی اونس طلا با کاهش قیمت اونس از 1300 به محدوده 1100 دلار گذاشته است.  

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 916500 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 5500 تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 466، 256 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 8 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3470 تومانی و اونس 1113 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی درمعاملات امروز به قیمت 3395 تومان رسیدکه نسبت به دیروز تغییری رانداشت، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3478 تومان در نوسان بود.

تداوم حضور تقاضای تجاری از سوی فعالان اقتصادی با اجرای برجام و انتظار برای خارج شدن اقتصاد از وضعیت انتظاری در کنار برگشت تقاضای آربیتراژی و شناسایی کف قیمتی در بازار ارز در مرز روانی 3400 تومان و ورود معامله گران سکه نقدی به بازار ارز برای جلوگیری از کاهش قیمت سکه نقدی پس از ریزش قیمت اونس ( رابطه الا کلنگی میان اونس و شاخص ارزش دلار جهانی ) موجب افزایش افزایش تقاضای سفته بازی از سوی معامله گران غیر رسمی بازار شده است.

افزایش شدت عرضه دلار در بازار ارز با نزدیک شدن قیمت به مرز روانی 3500 تومان باعت محدود شدن دامنه نوسان شده است.

معامله گران انتظار دارند قیمت دلار در روزهای آینده بتواند با محرک قیمت ارز در بودجه سال 95 و آغاز سیاست های ضد اتقباضی دولت پس از برجام به کانال 3500 وارد شود.

 

  1.  بازار اونس جهانی :

اونس طلای جهانی هم چنان تحت تاثیر افزایش گمانه زنی ها و پیش بینی ها نسبت به افزایش نرخ بهره در ایالات متحده تا پایان سال جاری تحت فشارهای نزولی قرارگرفته و قیمت آن برای سومین روز متوالی با کاهش مواجه شده است.

این هفته عمده توجه بازار اونس طلا به خبر آمار اشتغال ماهیانه ایالات متحده در روز جمعه خواهد بود، خبری که بعد از نشست کمیته سیاست گذاری فدرال رزرو دارای بیشترین تاثیر در بازارهای مالی در جهان است.

و امروز نیز سخنرانی خانم جانت یلن رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا در سنت لوئیس مورد توجه دقیق بازار است زیرا تحولات اخیر احتمال افزایش نرخ بهره را در سال جاری بوجود آورده است. همچنین امروز در مهم ­ترین تحولات آمار اشتغال بخش خصوصی(ADP) در ماه سپتامبر به بالاتر از میزان پیش بینی ها افزایش یافت و موجب افت قیمت اونس طلا به پایین ترین سطح خود در دو هفته اخیر شد.

ارزش یورو نیز پس از اعلام کاهش شاخص قیمت مصرف کنندگان اروپا (CPI) به     منفی یک دهم درصد درمقابل ارزهای اصلی بازار تضعیف شد.

از نظر تکنیکالی انتظار می رود پس از شلیک آخرین تیر نزولی بر قیمت اونس با اجرایی شدن افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر شاهد برگشت قیمت اونس به روند صعودی باشیم. 

چهار شنبه 8 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد