گزارش روزانه قرارداد ¬های آتی سکه سه شنبه 7 مهر 1394

سه شنبه 7 مهر 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد ­های آتی سکه  سه شنبه 7  مهر 1394

  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز تحت تاثیر ثبات نسبی و کاهش انتظارات نزولی در قیمت اونس طلای جهانی و افزایش قیمت دلار و سکه نقدی کار خود را با اندکی افزایش به پایان رساندند.

با توجه به تاثیرپذیری زیاد قیمت های بازار آتی سکه از نوسانات قیمت اونس طلای جهانی ، ثبات ونوسان اندک قیمت اونس طلا موجب کاهش حجم معاملات امروز شد ، و از تعداد قرادادهای باز نیزکاسته شد که نشان دهنده ریسک گریزی معامله گران بازار آتی سکه به دلیل وضعیت انتظاری و روند مبهم قیمت اونس طلای جهانی بود.

پس از بین رفتن انتظارات نزولی برای قیمت دلار در بازار ارز به دلیل خوش بینی های بیش از حد به اجرای توافق هسته ای ، انتظار می رود با کم شدن تاثیر افزایش نرخ بهره در آمریکا بر روند قیمت اونس طلا به عنوان مهم ترین عامل نزولی اونس طلای جهانی، در ماه های آینده شاهد برگشت وضعیت نرمال به بازار آتی سکه و فاصله گرفتن سررسیدهای بازار آتی سکه از یکدیگر وسکه نقدی باشیم.

  1.  بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 922 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 3 هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 467، 256 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب منفی سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود یک هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3465 تومانی و اونس 1132 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش3 تومانی نسبت به روز قبل به 3395 تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3470 تومان در نوسان بود.

باسپری شدن تعطیلات عید قربان و بالا رفتن قیمت ارز درکشورهای همسایه و فعال شدن تقاضای آربیتراژی درکنار تداوم تقاضا برای امور تجاری از سوی فعالان اقتصادی  موجب افزایش انتظارات صعودی و تقاضای سفته بازی از سوی معامله گران بازار آزاد ارز و بالارفتن قیمت دلار در معاملات امروز شد.

 

  1.  بازار اونس جهانی :

با اضافه شدن نظرات آقای دادلی و جان ویلیامز از اعضاء کمیته سیاستگذاری فدرال رزرو مبنی بر افزایش نرخ بهره در سال جاری موجب کاهش قیمت اونس  برای دومین روز متولی در معاملات امروز طلا شد.

زمان افزایش نرخ بهره در ایالات متحده به یکی از مهم ترین بحث های داغ اقتصادی در بازارهای مالی جهان به ویژه بازار اونس طلا  در ماه های اخیر تبدیل شده است.

اغلب اقتصاددانان درجهان براین باورند که فدرال رزرو آمریکا به دلیل نگرانی از نرخ تورم پایین و اثر نوسانات بازارهای مالی بر اقتصاد آمریکا از اوایل ماه دسامبر سیاست های انبساط پولی خود را آغاز خواهد نمود.

سه شنبه 7 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد