گزارش روزانه قرارداد ¬های آتی سکه دوشنبه 6 مهر 1394

دو شنبه 6 مهر 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد ­های آتی سکه  دوشنبه 6  مهر 1394

  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز با افت قیمت جهانی اونس طلا و کاهش قیمت سکه نقدی با کاهش مواجه شدند، حمایت اعضاء و رئیس فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره تا پایان سال جاری موجب  تقویت احتمال افزایش نرخ بهره در ایالات متحده در نشست بعدی فدرال رزرو در ماه اکتبر و کاهش قیمت اونس طلای جهانی شد.

 این در حالی است که در بازار سکه نقدی شاهد واکنش کند و سرد سکه نقدی به نوسانات قیمت اونس طلای جهانی و کاهش انتظارات صعودی و کاهش تقاضای فصلی با نزدیک شدن به ماه های محرم و صفر و تخلیه حباب مثبت و در بازار ارز  نیز  هم چنان تعادل و محدود شدن  دامنه نوسان قیمت ها  و کاهش هیجانات هستیم.

در معاملات امروز حجم معاملات آتی سکه با بازگشت نوسانات اونس طلای جهانی با افزایش همراه شد، و به تعداد قراردادهای باز نیز افزوده شد که نشان از افزایش روحیه خرید به دلیل پایین بودن قیمت های آتی سکه و شناسایی کف قیمتی از سوی معامله گران بود.

 

  1.  بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 919 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته3 هزار تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 467، 258 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 15 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3392 تومانی و اونس 1133 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با کاهش1 تومانی نسبت به روز قبل به 3392 تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3447 تومان در نوسان بود.

با کاهش هیجانات در روزهای گذشته و آرام شدن جو روانی در بازار ارز شاهد تعادل نیروهای افزایش و کاهشی در این بازار موجب محدود شدن دایره نوسان قیمت دلار در بازار ارز شده است.

انتظار برای افزایش تقاضای آربیتراژی و تقاضای تجاری از سوی فعالان اقتصادی با اجرای برجام و شناسایی کف قیمتی در مرز روانی 3400 تومان و افت شدید قیمت های جهانی نفت و کالاها و افزایش کسری بودجه دولت در نیمه دوم سال و اعلام قیمت دلار در بودجه سال آینده و عدم تمایل دولت به کاهش قیمت دلار و اقدامات دولت برای پایان دادن به سیاست های انقباضی از عواملی هستند که از افت قیمت دلار ممانعت کرده و موجب افزایش انتظارات صعودی در روزهای آینده شده است.

درمقابل عرضه های سنگین از سوی صرافی بانک ها و افزایش اعتماد به نفس و تسلط دولت با اجرای توافق هسته ای و کاهش ریسک سیستماتیک و دسترسی آسان به دارایی بلوکه شده و پایبندی دولت به انضباط مالی مانع از شوک های قیمتی در بازار ارز شده است.

 

  1.  بازار اونس جهانی :

در حالی که در این هفته گزارش اشتغال ایالات متحده در ماه سپتامبر (NFP) در کانون توجه سرمایه گذاران بازارهای مالی جهان قرارگرفته است.

اونس طلای جهانی امروز در ابتدا با تقویت احتمال افزایش نرخ بهره در نشست بعدی فدرال رزرو در ماه اکتبر و رشد ارزش شاخص جهانی دلار با کاهش مواجه شد.

با سخنان اعضاء و رئیس بانک مرکزی آمریکا در هفته گذشته و تاکید و حمایت آنها از افزایش نرخ بهره تا پایان سال 2015 در کنار کاهش نگرانی­ها از کند شدن رشد اقتصادی با گزارش وزارت بازرگانی ایالات متحده که نشان از افزایش تولید ناخالص داخلی به 3.9 درصد و تقویت هزینه های مصرفی و رشد فعالیت­های ساخت و ساز داشت، موجب افزایش گمانه زنی ها نسبت افزایش نرخ بهره در دو نشست آینده کمیته فدرال رزرو شد.

امروز نیز آقای ویلیام دادلی رئیس بانک فدرال نیویورک هم در سخنانی از افزایش نرخ بهره در سال جاری دفاع کرد و میزان هزینه های مصرفی شخصی در ایالات متحده افزایش یافت و موجب تشدید فشارهای نزولی به اونس طلا شد.

دو شنبه 6 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد