گزارش روزانه قرارداد ¬های آتی سکه شنبه چهارم مهر 1394

شنبه 4 مهر 1394   سرویس
  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه در معاملات امروز با افزایش  قیمت جهانی اونس طلا و افزایش قیمت سکه نقدی با افزایش مواجه شدند، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار ارز در وضعیت تعادلی قرار داشت.

در معاملات امروز بازار آتی سکه از تعداد قرار دادهای باز و مشتریان فعال کاسته شد که نشان از کاهش روحیه و انگیزه خرید و ترس و ریسک گریزی در میان معامله گران آتی به دلیل کاهش قیمت اونس طلای جهانی در اواخر هفته گذشته با لحن قوی سخنان رئیس بانک مرکزی ایالات متحده بر حمایت این بانک از افزایش نرخ بهره تا پایان سال 2015 به عنوان مهم ترین عامل نزولی قیمت اونس طلا بود.

افزایش قیمت اونس طلا در پایان هفته گذشته و رشد قیمت سکه نقدی در بازار موجب بالا رفتن حجم معاملات بازار آتی سکه نسبت به روز گذشته شد

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 920 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 9 هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 467، 257 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 7 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3384 تومانی و اونس 1146 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با کاهش 1 تومانی نسبت به روز قبل به 3384  تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3424 تومان در نوسان بود.

با پایان فصل تابستان و کنار رفتن تقاضای مسافرتی و کمرنگ شدن تقاضای آربیتراژی و تقویت سمت عرضه از سوی صرافی بانک ها و اقدامات قهری برای کاهش تقاضای سفته بازی و افزایش خوش بینی ها به اجرای توافق هسته ای موجب آرام شدن فضای بازار ارز و تقویت جو انتظاری و ترس و احتیاط در میان معامله گران غیررسمی و کاهش قیمت دلار در ر وزهای اخیر شده است.

هم چنان وجود تقاضا برای خرید دلار برای امور تجاری  و عدم تمایل دولت به کاهش بیش از اندازه قیمت دلار و حمایت های تکنیکی و بنیادی از افزایش قیمت دلار مانع از افت قیمت دلار و باقی ماندن افزایش انتظارات صعودی در آینده شده است.

 

  1.  بازار اونس جهانی :

قیمت اونس طلای جهانی در روز پنج شنبه هفته گذشته با کاهش میزان فعالیت های کارخانه ای  در چین به کمترین میزان در  6.5 سال اخیر و افزایش تقاضای تقاضای محافظه کارانه و تقاضای فصلی در آسیا به دلیل نزدیک شدن به فصل ازدواج وجشن های سال نو درهند و چین به بیشترین سطح خود دریک ماه اخیر صعود کرد، اما در روز جمعه پس از سخنان  خانم جانت یلن رئیس بانک مرکزی آمریکا مبنی بر حمایت این بانک از افزایش نرخ بهره تا پایان سال و اعلام تولید ناخالص داخلی به میزان بالاتر از پیش بینی ها موجب تقویت گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره تا پایان سال و تعدیل قیمت اونس طلای جهانی شد.

انتظار اکثریت سرمایه گذاران بازارهای مالی جهان بر افزایش نرخ بهره در ایلات متحده در ماه دسامبر است.

نگرانی از اثرات منفی افزایش شاخص ارزش دلار بر اقصاد جهانی و نوسانات بازارهای سهام و هم زمانی احتمال افزایش نرخ بهره در ایلات متحده و کاهش سرعت رشد اقتصاد جهانی به رهبری چین در کنار عزم جدی دوباره اعضاء و رئیس بانک مرکزی آمریکا موجب دشوار شدن پیش بینی قیمت اونس طلای جهانی و باقی ماندن ابهام و تردید در میان معامله گران و تحلیل گران جهانی شده است.

شنبه 4 مهر 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد